Liga 1: FC Steaua incheie sezonul regulat cu o remiza cu ASA (ultimul loc din ierarhie)

Sâmbătă, 4 martie 2017, 22:39 Sport | Fotbal

Laurentiu Reghecampf
FC Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, pe teren propriu, partida disputata impotriva celor de la ASA Targu-Mures, in ultima runda din sezonul regulat al Ligii 1 la fotbal (etapa XXVI).

Oaspetii au deschis scorul prin M. Constantin (penalti, minutul 65), iar Gnohere a stabilit scorul final in minutul 73. In prima repriza (minutul 26'), Denis Alibec a ratat o lovitura de la 11 metri.

Echipe:

Steaua: Stancioiu - Ov. Popescu, Balasa, Moke, Momcilovici - Pintilii (Boldrin '46), Muniru - Jakolis, Fl. Tanase (Gnohere '53), De Amorim - Alibec. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

ASA Targu Mures: Pap - Velayos, Rouglakas, M. Constantin, Mendy - Balgiu (Petris '90), G. Muresan, Ferfelea (Andre '66) - Nicolita, Batfoi (Lemnaru '83), Sin. Antrenor: Ilie Stan.

Cartonase galbene: Moke '43 / Balgiu '29, M. Constantin '50, conform News.ro.

Dupa aceasta remiza, FC Steaua va incepe play-off-ul cu 24 de puncte (se injumatatesc), iar ASA va debuta in play-out cu doar sase puncte.

Liga 1, clasament in timp real:

Dosare Juridice - Energie

Un milion de euro pentru promovarea productiei de energie electrica din surse regenerabile mai putin exploatate

La data de 14 aprilie 2017 a fost publicata in Monitorul oficial al Romaniei Hotararea de Guvern nr. 216/2017 privind aprobarea schemei de ajutor de stat avand ca obiectiv sprijinirea investitiilor destinate promovarii productiei de energie din surse regenerabile mai putin exploatate, respectiv biomasa, biogaz, energie geotermala ("HG 216/2017").

3150 vizualizari

• +3 (3 voturi)
    Gata cu Laur(a) & soatza,circul incepe din nou.... (Duminică, 5 martie 2017, 9:54)