FC Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, pe teren propriu, partida disputata impotriva celor de la ASA Targu-Mures, in ultima runda din sezonul regulat al Ligii 1 la fotbal (etapa XXVI).

Laurentiu ReghecampfFoto: HotNews / DP

Oaspetii au deschis scorul prin M. Constantin (penalti, minutul 65), iar Gnohere a stabilit scorul final in minutul 73. In prima repriza (minutul 26'), Denis Alibec a ratat o lovitura de la 11 metri.

Echipe:

Steaua: Stancioiu - Ov. Popescu, Balasa, Moke, Momcilovici - Pintilii (Boldrin '46), Muniru - Jakolis, Fl. Tanase (Gnohere '53), De Amorim - Alibec. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

ASA Targu Mures: Pap - Velayos, Rouglakas, M. Constantin, Mendy - Balgiu (Petris '90), G. Muresan, Ferfelea (Andre '66) - Nicolita, Batfoi (Lemnaru '83), Sin. Antrenor: Ilie Stan.

Cartonase galbene: Moke '43 / Balgiu '29, M. Constantin '50, conform News.ro.

Dupa aceasta remiza, FC Steaua va incepe play-off-ul cu 24 de puncte (se injumatatesc), iar ASA va debuta in play-out cu doar sase puncte.