Liga I: Tot mai departe de play-off. Chiajna - Dinamo 2-1

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 13 februarie 2017, 22:18 Sport | Fotbal

Dinamo Bucuresti
Dinamo a pierdut al treilea joc consecutiv in Liga 1, scor 1-2 pe terenul Concordiei Chiajna, care a obtinut 3 puncte uriase in lupta pentru salvarea de la retrogradare. Echipa lui Andone mai pierduse cu Iasi, 1-3, si Viitorul, 1-2.

Dinamo ramane pe locul 6, cu 32 de puncte, dar poate fi depasita de Astra, care are un meci mai putin si acelasi numar de puncte, potrivit gsp.ro.

Concordia s-a impus neașteptat, prin golurile marcate de Raul Costin (31), la patru minute de la intrarea sa pe gazon, și Marian Cristescu (80), în timp ce pentru Dinamo a punctat Adam Nemec (51).

Ilfovenii au mai avut ocazii de gol prin Tiberiu Serediuc (45, 90+2), dar portarul Jaime Penedo s-a opus de fiecare dată. Dinamo a ratat șanse de gol prin Sergiu Hanca (38), Ionuț Nedelcearu (77) și Tha'er Bawab (90+7).

Arbitrul Marcel Bîrsan a prelungit partida cu 9 minute și jumătate din cauza numeroaselor întreruperi din repriza secundă, potrivit Agerpres.

1626 vizualizari

Arbitraje, arbitraje... (Marţi, 14 februarie 2017, 7:11)

Anarb [utilizator]

...da' tot degeaba. 9 min si jumatate a prelungit arbitrul dupa ce aratase 7. Doar doar o da Dinamo gol.
    Spre comparatie ieri la Steaua a fluierat 1-2 sec inainte de min 90, in meci cu schimbari de jucatori, 2 penaltiuri date, 1 nedat, tavaleli, tambalau...
    Da' cum zicea Barboianu, exista un Dumnezeu.