CSM Poli Iasi a castigat meciul de pe teren propriu cu Dinamo Bucuresti, scor 3-1, in etapa cu numarul XXI din Liga 1. Echipa lui Ioan Andone a deschis scorul inca din minutul 7, dar gazdele au intors rezultatul si au bifat a treia victorie consecutiva.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Golurile invingatorilor au fost marcate de A. Cristea '25 din penalti, Stefanescu '72 si V. Gheorghe '90+1 din penalti, in timp ce pentru oaspeti a inscris Nedelcearu, in minutul 7.

Azer Busuladzici a primit cartonas rosu in minutul 63, dupa ce l-a lovit cu piciorul in piept pe Cretu.

Echipele:

CSM Poli Iasi: Grahovac - Bosoi, Mihalache, Frasinescu, Sato (Tiganasu '70) - Stefanescu, V. Gheorghe, Cretu, Ciucur - Bole (Mitici '46), A. Cristea (Moldovan '88). Antrenor: Eugen Neagoe.

Dinamo Bucuresti: Branescu - Ceccarelli, Nedelcearu, Marici - Romera, Busuladzici, Nistor, Oliva - Hanca, Rotariu (Tircoveanu '78), Lazar (D. Popa '61). Antrenor: Ioan Andone.

Cartonase galbene: Grahovac '88 / Hanca '30, Oliva '32, Romera '64.

Cartonas rosu: Busuladzici '63.

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) - Daniel Mitruti, Adrian Popescu (asistenti) - Iulian Dima (rezerva).

Observatori: Catalin Popa, Nicolae Marodin.

Meciurile Gaz Metan Medias - Astra, FC Viitorul - FC Botosani se vor disputa luni.