CFR Cluj a pierdut partida disputata pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 2-1, dupa ce a condus cu 1-0 pana in minutul 86. Spahija a marcat golul victoriei ilfovenilor in minutul 90+3, dintr-o pozitie suspecta de ofsaid. Meciul a facut parte din etapa cu numarul XXI a Ligii 1.

CFR a deschis scorul prin Cristi Bud, in minutul 13, dupa o centrare de la Nouvier. FC Voluntari a egalat in urma penaltiului transformat de Marinescu, in minutul 86, iar Spahija a inscris golul victoriei in prelungiri.

Echipele:

FC Voluntari: Bornescu - Maftei, Spahija, Cazan, A.Coman - Novac, Tabacariu - Marinescu, Capatana (Popadiuc '46), Balan (Curelea '33) - Ivanovici. Antrenor: Florin Marin

CFR Cluj: Marc - Lopes, Larie, Muresan, Camora - Chirita, Rus, Nascimento (Gomelt '65), Nouvier - Juan Carlos Ruiz (Horj '83) - Bud (Roman '74). Antrenor: Vasile Miriuta

Cartonase galbene: Novac '6, Popadiuc '88 / Rus '44

Meciul a fost arbitrat de George Gaman, ajutat de Adrian Ghinguleac si Dragos Iliescu.