Cupa Romaniei: Surpriza mare... si nu prea! Steaua este eliminata in optimi de Dacia Mioveni dupa lovituri de departajare

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 14 decembrie 2016, 23:27 Sport | Fotbal

Laurentiu Reghecampf

Parcursul slab al Stelei a continuat si in aceasta seara, elevii lui Reghecampf pierzand partida din optimile de finala ale Cupei Romaniei in fata echipei de divizia B, Dacia Mioveni, cu 5-4 (1-1) dupa executarea loviturilor de departajare. Intrebarea care pluteste in aer este cat va mai rezista Laurentiu Reghecampf pe banca ros-albastrilor?

Argesenii au deschis scorul in minutul 95, cand Nila a scapat singur si l-a invins fara probleme pe Nita.

Steaua a egalat in minutul 114, Achim marcand cu un sut din interiorul careului, potrivit gsp.ro.

Gazdele au ramas in zece oameni in minutul 116, cand Galan a fost eliminat pentru o intrare dura din spate.

Meciul s-a decis in urma loviturilor de departajare, acolo unde Mioveniul s-a impus cu 5-4, dupa ce Boldrin si De Amorim au ratat pentru Steaua.

2678 vizualizari

• +5 (5 voturi)
    Bravo (Joi, 15 decembrie 2016, 2:43)

MPop [utilizator]

Marea echipa a ciobanului cade incet incet...sper sa revina si el la realitate si sa isi dea seama ca fotbalul e putin mai complicat decat facerea branzei.

Avem un campionat foarte mic si standard foarte redus...pacat.

Cand era Steaua echipa mai prindeam si noi un meci doua in ligile europei...acum nu mai avem nici o echipa la acel nivel...pacat!
      cum nu avem echipa? (Joi, 15 decembrie 2016, 13:27)

minos [utilizator] i-a raspuns lui MPop

Avem Astra in optimile Europa League! In primavara europeana.
    Morometii? (Joi, 15 decembrie 2016, 13:28)

minos [utilizator]

Pare ca baietii lui Moromete au dat gol in acest meci, Nila si Achim, va mai amintiti de Morometii de Marin Preda?