VIDEO Real Madrid - Deportivo 3-2/ Sergio Ramos, salvator inca o data in prelungiri

Duminică, 11 decembrie 2016, 9:44 Sport | Fotbal

Sergio Ramos
La fel ca si in derbiul cu Barcelona (incheiat 1-1), Real Madrid a punctat in prelungiri, Sergio Ramos fiind salvatorul "galacticilor". Condusi cu 2-1 de Deportivo La Coruna pana in minutul 83, "albii" au revenit incredibil, dupa reusitele lui Diaz (84') si Sergio Ramos (90+2').

La oaspeti, Florin Andone a contribuit decisiv la ambele goluri marcate de Depor pe "Santiago Bernabeu", evolutia acestuia fiind laudata in presa sportiva din Spania.

Au marcat: Morata (50'), Diaz (86') si Sergio Ramos (90+2') pentru Real, respectiv Joselu (63', 65') pentru oaspeti.

La meciul de pe "Santiago Bernabeu" au asistat 67.174 de spectatori.

In urma acestui succes, Realul a stabilit un nou record de invincibilitate: 35 de partide. Ultima infrangere a fost consemnata pe 6 aprilie 2016, 0-2 pe terenul celor de la Wolfsburg.

• -1 (3 voturi)
    El bulan... (Duminică, 11 decembrie 2016, 9:56)

grongobar [utilizator]

..de madrid strikes again !
    • 0 (2 voturi)
      meciul se termina cand fluiera arbitrul, bre (Duminică, 11 decembrie 2016, 13:34)

zaboo [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

golul din ultimul minut e la fel de valid si "norocos" ca ala din min 3, 15, 25... alege tu... important e sa dai (cel putin) un gol mai mult decat adversarul, nu copnteaza cand! te cam roade pizma...
        Lady zaboo, (Marţi, 13 decembrie 2016, 12:11)