Dinamo a castigat la limita, scor 1-0, meciul jucat impotriva echipei ASA Targu Mures. Partida a facut parte din etapa cu numarul XX din Liga 1 la fotbal si s-a disputat pe Stadionul din "Stefan cel Mare".

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Pentru Dinamo a marcat Nemec, in minutul 22. In minutul 85, Nistor a ratat o lovitura de la 11 metri.

Echipe:

Dinamo: Branescu - Romera Navarro, Nedelcearu, Maric, St. Filip - Mahlangu, Busuladzic, Palic - Hanca (Rotariu '74), Nemec (Popa '81), V. Lazar (Nistor '63). Antrenor: Ioan Andone

ASA Targu Mures: Mingote - G. Matei, Dobrosavlevici, Cordos, G. Mendy - G. Muresan, Candrea (Deaconu '67) - Zicu, Iacobovici (Rus '90+2), Morar - Kuku (Petris '87). Antrenor: Dan Alexa

Cartonase galbene: Mahlangu '57, Palici '85, Maric '88, Branescu '90+2 - G. Matei '70, 90+3, Mignote ' 72, Dobrosavlevici '85

Cartonas rosu: Matei '90+3.