​VIDEO Real Sociedad - FC Barcelona 1-1/ La sase puncte in urma Realului, inainte de El Clasico

Luni, 28 noiembrie 2016, 9:19 Sport | Fotbal

Barca lui Luis Enrique, in pierdere de viteza
​FC Barcelona a continuat perioada mai putin fasta din Primera Division, campioana Spaniei remizand, scor 1-1, pe terenul celor de la Real Sociedad. Tinand insa cont de desfasurarea partidei (gazdele au avut si un gol anulat eronat), catalanii se pot declara multumiti de punctul scos pe "Anoeta" din San Sebastian.

Willian Jose a deschis scorul in minutul 53, in timp ce Messi a inchis tabela in minutul 59. La meci au asistat 27.756 de spectatori.

In aceasta saptamana (sambata, de la ora 17:00) va avea loc El Clasico, cele doua mari rivale urmand sa se intalneasca pe "Camp Nou" din Barcelona.