Dupa ce s-a impus pe "Giuseppe Meazza"cu 2-0, Hapoel Beer-Sheva a produs surpriza si in Israel, unde a invins-o in prelungiri pe Inter, scor 3-2. Condusa cu 2-0 la pauza, Hapoel a revenit spectaculos in repriza secunda si a marcat de trei ori in poarta italienilor. Sahar a inscris golul victoriei in al treilea minut de prelungiri, iar Inter paraseste competitia inca din faza grupelor.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Inter a evoluat cu un jucator mai putin din minutul 69, dupa ce portarul Hadanovic a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

Ovidiu Hoban, jucatorul echipei israeliene, a fost inlocuit in minutul 81 de Ghadir.

Grupa K

Hapoel Beer Sheva (Israel) - Internazionale Milano (Italia) 3-2

Au marcat: Lucio Maranhao '58, Nwakaeme '71 (penalti), Sahar '90+3 / Icardi '13, Brozovici '25

Sparta Praga (Cehia) - Southampton (Anglia) 1-0

A marcat: Costa '11

1. Sparta Praga (7-4) 12 puncte

2. H. Beer Sheva (5-5) 7

3. Southampton (5-3) 7

4. Inter (5-10) 3

Vezi aici rezumatul partidei Hapoel vs Inter.