VIDEO Manchester United - Arsenal 1-1/ Arsenal a egalat la singurul sut pe poarta, in minutul 89

Sâmbătă, 19 noiembrie 2016, 17:16 Sport | Fotbal

Jose Mourinho si Arsene Wenger
Manchester United a incheiat la egalitate disputa de pe teren propriu cu Arsenal, scor 1-1, in derbiul etapei a XII-a din Premier League. Juan Mata (68') a deschis scorul pentru echipa pregatita de Jose Mourinho, iar Olivier Giroud a inchis tabela in minutul 89 al partidei de pe "Old Trafford", la singura minge trimisa pe poarta de londonezi.

Arsenal ocupa provizoriu pozitia a treia in clasament, la egalitate de puncte (25) cu Chelsea, ocupanta locului doi. De partea cealalta, Manchester United se afla pe locul 6 (19 puncte) si are doar o victorie in ultimele 5 partide.

Tot sambata se mai disputa meciurile Crystal Palace- Manchester City, Everton - Swansea, Southampton - Liverpool, Stoke City - AFC Bournemouth, Sunderland - Hull City, Watford - Leicester City si Tottenham Hotspur - West Ham United.

Partida Middlesbrough - Chelsea are loc duminica, iar meciul West Bromwich Albion - Burnley este programat luni.