VIDEO Deportivo - Sevilla 2-3/ Gol superb marcat de Florin Andone pentru gazde

Sâmbătă, 19 noiembrie 2016, 16:13 Sport | Fotbal

Florin Andone a inscris al doilea gol pentru Deportivo
Florin Andone a reusit al doilea gol in tricoul lui Deportivo La Coruna, in meciul de pe teren propriu cu Sevilla, din etapa a XII-a a campionatului Spaniei. In minutul 42, atacantul roman a dus scorul la 2-0 in favoarea echipei sale, insa Sevilla a revenit incredibil si a castigat partida in prelungiri, scor 3-2.

Pentru Deportivo au marcat Babel (2') si Florin Andone (42'), iar pentru Sevilla au inscris N'Zonzi (44'), Vitolo (87') si Mercado (90+3').

Sevilla a acumulat 24 de puncte si a urcat pe locul trei in clasament, in timp ce Deportivo ocupa locul 16, cu 10 puncte.

Andone a inscris primul gol pentru Deportivo in etapa trecuta, in remiza din deplasare cu Granada, scor 1-1.

Partidele FC Barcelona - Malaga, Eibar - Celta Vigo şi Atletico Madrid - Real Madrid au loc tot sâmbătă, meciurile Alaves - Espanol, Valencia - Granada, Gijon - Real Sociedad şi Athletic Bilbao - Villarreal sunt programate duminică, iar întâlnirea Leganes - Osasuna se va disputa luni.

1. Real Madrid (31-10) 27 puncte
2. Barcelona (32-13) 25
3. Sevilla (22-17) 24 (+ un joc)
4. Villarreal (19-7) 22
5. Atletico Madrid (25-8) 21  etc.