Reprezentativele Italiei si Germaniei au remizat, marti, scor 0-0, intr-un meci amical disputat la Milano, partida la care Gianluigi Buffon l-a egalat pe spaniolul Iker Casillas in topul fotbalistilor europeni cu cele mai multe selectii, potrivit News.ro.

Buffon si Casillas au 167 de selectii in nationalele lor. Pe locul trei in acest top se afla Vitalijs Astafjevs din Letonia, cu 166 de selectii. In ierarhia mondiala a selectiilor, conduce egipteanul Ahmed Hassan, cu 184 de meciuri.

Tot marti, Ungaria a fost invinsa pe teren propriu de Suedia, scor 2-0, golurile fiind marcate de Larsson '30 si Thelin '67. Potrivit L'Equipe, acesta a fost ultimul meci din cariera portarului Gabor Kiraly, in varsta de 41 de ani.

Croatia s-a impus in deplasare in fata Irlandei de Nord, scor 3-0, Austria a remizat cu Slovacia, scor 0-0, si Ucraina s-a impus in fata Serbiei, scor 2-0.

Anglia si Spania au remizat, scor 2-2, intr-un meci arbitrat de Hategan. Spaniolii au marcat in minutele 89 si 90+6

Reprezentativele Angliei si Spaniei au remizat, marti, la Londra, scor 2-2, intr-un meci amical arbitrat de Ovidiu Hategan, partida la care oaspetii au marcat in minutele 89 si 90+6. Au inscris Adam Lallana '9 (penalti) si Jamie Vardy '48 pentru Anglia, respectiv Iago Aspas '89 si Isco '90+6 pentru Spania.

Hategan a fost ajutat la acest meci de asistentii Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe, iar Cristian Balaj a fost rezerva. Tot cu un roman arbitru, Radu Petrescu, selectionatele Frantei si Coastei de Fildes au terminat la egalitate, scor 0-0, partida amicala disputata la Lens. Petrescu a fost ajutat de asistentii Mircea Grigoriu si Valentin Avram, iar Sebastian Coltescu a fost rezerva.