VIDEO CM 2018, preliminarii: Brazilia - Argentina 3-0/ Neymar, golul cu numarul 50 la nationala

Vineri, 11 noiembrie 2016, 8:54 Sport | Fotbal

Neymar si Coutinho
Brazilia a castigat la scor de neprezentare (3-0) disputa cu Argentina, din etapa a 11- a preliminariilor zonei sud-americane pentru Cupa Mondiala din 2018. Coutinho a deschis scorul pentru brazilieni in minutul 24, iar Neymar a marit avantajul in finalul primei reprize (45+1'), reusind golul cu numarul 50 la echipa nationala. Paulinho a inchis tabela in minutul 59 al partidei de pe stadionul Mineirao.

Rezultate consemnate vineri in preliminariile din America de Sud:

Uruguay - Ecuador 2-1 (Sebastian Coates 12, Diego Rolan 45 / Felipe Caicedo 45)
Paraguay - Peru 1-4  (Cristian Riveros 10 / Christian Guillermo Ramos 49, Edison Flores 71, Christian Cueva 79, Edgar Benitez 85 – autogol)
Venezuela - Bolivia 5-0 (Jacobo Kouffati 3, Josef Martinez 10, 67 și 70, Romulo Otero 74)