Vincent Kompany, dupa ce Donald Trump a devenit noul presedinte al SUA: "Hai sa punem toti idiotii la conducerea lumii"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 9 noiembrie 2016, 11:45 Sport | Fotbal

Donald Trump
Foto: Wikimedia Commons
Republicanul Donald Trump este noul presedinte al SUA, iar reactiile nu au intarziat sa apara. Nici lumea sportului nu a ramas datoare, iar cea mai acida declaratie ii apartine lui Vincent Kompany, fundasul belgian al celor de la Manchester City: "Hai sa punem toti idiotii la conducerea lumii".

Reactii din lumea sportului dupa ce Donald Trump a devenit noul presedinte al SUA:

"Wtf (...) Hai sa punem toti idiotii la conducerea lumii si sa asteptam sa vedem ce se intampla. O lume trista" - Vincent Kompany, fundasul celor de la Manchester City, pe contul personal de Twitter.

"Nu-mi vine sa cred ce vad. Este jenant ce se intampla" - Jan Vertonghen, jucatorul celor de la Tottenham.

"E vreo echipa din Europa sau China care vrea o extrema de forta? E o nebunie ce se intampla" - baschetbalistul Enes Kanter.

"Serios America?" - Ricky Rubio, baschetbalist spaniol al celor de la Minnesota Timberwolves, echipa din NBA.

"Sper totusi sa nu fie adevarat" - Isaiah Thomas, de la Boston Celtics, NBA.

"Sunt foarte speriat" - Jamal Crawford, Los Angeles Clipper, NBA.

"Nu arata bine. Nu pot sa rezist sa vad asta. Noapte buna tuturor" - Martina Navratilova.

"Personal, cand vad treaba asta cu «Sa facem America...» ma gandesc la o perioada in care exista sclavie si nu existau drepturile femeilor" - Jabari Parker, baschetbalist la Milwaukee Bucks.

"Suntem toti din Africa si va vom primi inapoi" - Joel Embiid, baschetbalist camerunez care evolueaza pentru Philadelphia 46ers.

Donald Trump este noul presedinte al Statelor Unite ale Americii, dupa ce contracandidata democrata Hillary Clinton l-a sunat si si-a recunoscut infrangerea in alegerile desfasurate marti. Donald Trump a sfidat astfel sondajele de opinie, ostilitatea generalizata a sistemului politic si mediatic din SUA si a devenit cel de-al 45-lea presedinte american, la capatul celei mai violente si murdare campanii electorale din era moderna. In discursul victorios, Trump a renuntat la cateva dintre temele favorite de campanie, precum imigrantii, zidul de la granita cu Mexic si amenintarile la dresa lui Clinton. Marea necunoscuta pentru comunitatea internationala este acum echipa lui Trump si in ce masura izolationismul promovat in camapanie se va transforma in politica oficiala.

Postarea lui Vincent Kompany:



Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
8779 vizualizari
  • +21 (29 voturi)    
    Sunt deja acolo (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 11:57)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Nu mai sunt necesare eforturi: Trump, Putin, Hollande, Orban ... lista e imensa
    • +20 (26 voturi)    
      plus (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:05)

      NWalker [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      erdogan, duterte...
      • -8 (26 voturi)    
        Idiot e Vincent kompany (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 13:39)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui NWalker

        Un fotbalist priceput la politică. Să fie mulțumit dacă reușește să scrie fără greșeli, pentru că asta e o adevărata provocare pentru cei cu mingea...
        • +3 (3 voturi)    
          ce stim noi (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 20:27)

          spy [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

          astia's niste genii in fizica gravitationala, stiu sa dea cu piciorul intr-o beshica umpluta cu aere
          • +2 (2 voturi)    
            toti absolventi (Joi, 10 noiembrie 2016, 11:46)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui spy

            ai Nowhere University
    • -20 (42 voturi)    
      asta e (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:08)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      Soros a încercat o nouă ordine mondială, dar n-ai cu cine!
      • +15 (25 voturi)    
        ! (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:18)

        tudorr [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        Trebuia sa te puna pe tine si pe seful tau!
  • +10 (32 voturi)    
    Parca ati adunat... (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:06)

    Stef_and [utilizator]

    Pe cei cu o materie cenusie precara, inteligenta domibata de fizic, in toate aceste declaratii.
    • 0 (6 voturi)    
      dA (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 17:56)

      Babilou [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      In mod evident fotbalul nu dezvolta inteligenta.
  • -1 (35 voturi)    
    eu vreau sa vad (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:07)

    nellino [utilizator]

    ce au de zis Kim Kardashian, Justin Bieber si Patapevici (sic!)
    • -3 (7 voturi)    
      ... precizare necesara... (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 13:37)

      didiutzu [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      In ordinea asta, da? :))
    • +1 (5 voturi)    
      Kim s-a bashit (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 14:02)

      ticolico [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      pardon, Kim a vorbit deja...
  • +9 (39 voturi)    
    da (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:10)

    Adrian_1234 [utilizator]

    Adevarul e ca atunci cand vreau ceva inteligent de ascultat il pun pe unu care da zilnic cu capul in migie sa imi zica ... LOGIC
  • -4 (14 voturi)    
    ha haaaa (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:28)

    misunel [utilizator]

    si-a gasit cine sa vorbeasca..numai exagerari din toate colturile . nimeni nu se gadeste sa taca naibii din gura pana se vede exact cu ce strategii merge Trump mai departe...l-u facut in toate feluri pentru felul in care vorbeste,ca e mitocan,etc,etc..si ei vin acum cu acelasi comportament sa ne explice ca nu e bine ca iesit Trump..
    Exagerari fara rost:
    "Sunt foarte speriat" - Jamal Crawford, Los Angeles Clipper, NBA.
    Adica..wtf...chiar asa ??
  • +3 (19 voturi)    
    stiti ce (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:33)

    Adrian_1234 [utilizator]

    La prima olimpiada vreau sa ii intrebati si pe cativa doctori onorifici in fizica nucleara si biologie moleculara cum e sa stai la sala zilnic sa faci muschi si cum se alearga ... Apai daca e bal bal sa fie
    Mai tataie. Aia acare alearga ii aintrebam chestii de alergat si aia care gandesc ii aintrebam chestii de gandit
    NU INVERS !
  • +7 (31 voturi)    
    wtf??? (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:36)

    neurino [utilizator]

    De cand fotbalistii , si asa in general jucatorii cu mingea, sunt drept etalon in inteligenta si logica???

    N-am auzit de un sahist, un jucator de bridge, ceva solid, toti neica-nimeni dau cu pareri "politice"..iar pe langa ei cantaretii, ca sa fie stacheta prea sus.
    • +7 (15 voturi)    
      simplu (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 13:03)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui neurino

      presa in dependenta cauta sustinatori destoinici pentr a-si motiva jocul curat din campanie.
      • 0 (6 voturi)    
        aplauze (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 14:21)

        Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        perfect reply
        • +3 (3 voturi)    
          eh... (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 18:29)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

          trebuia sa scrii si tu "replay", pentru sportivii de pe aici :D
    • -1 (1 vot)    
      WTF, indeed ! (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 18:35)

      pro_bono [utilizator] i-a raspuns lui neurino

      Ei, lasa asta nu fi sfios, ca atunci cand oameni de cultura, analisti, strategi, spun ca Trump e o alegere proasta, aveti voi grija sa-i calificati drept spalati pe creier de neo-marxism, sa-i faceti slugi ale lui Soros etc
  • +3 (19 voturi)    
    "Sper totusi sa nu fie adevarat" (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:47)

    dt1961 [utilizator]

    "Sunt foarte speriat"
    Pe Vincent Kompany il inteleg perfect. El este un fotbalist si se stie foarte bine ca aceasta bresla se caracterizeaza prin indivizi care „explodeaza” de cultura. Si pe Navratilova o inteleg. Pai Trump asta, afemiatul, poate va atrage toate femeile spre o viata de cuplu normala, cam cum ne dorim si noi, iar biata Martina are alte inclinatii. Apoi pe multi din altii nu prea ii inteleg. Sau a zis Trump ca va distruge drogurile si anabolizantii? Ca de asta nu am auzit.
  • -3 (13 voturi)    
    E o vorba din batrini: Gura pacatosului (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 12:54)

    Kecske [utilizator]

    adevar graieste. N-or fi fotbalistii genii dar cu vorbele din batrini nu te pui; totdeuna se dovedesc adevarate. Oricum, va fi distractie mare cu un bufon presedinte al americanilor.
  • +1 (17 voturi)    
    Hai sa-i ascultăm pe fotbalști (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 13:02)

    Un cititor [utilizator]

    la HN.
    • -2 (4 voturi)    
      Hai sa-i ascultam pe postaci (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 18:38)

      pro_bono [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      Mai bine fotbalisti sinceri, decat niste postaci mincinosi !
  • +3 (5 voturi)    
    Hai sa vedem daca (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 17:29)

    baciul-vrancean [utilizator]

    un fotbalist e moral sa castige cat castiga. Ca are un rol determinant in societate, nu?
  • +1 (3 voturi)    
    De ce atata revolta, (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 19:14)

    icsulescu99 [utilizator]

    cine i-a construit drum liber spre succes lui Trump?
    O simpla analiza ne arata ca oamenii sau saturat de lideri fabricati de corporatii multinationale. Se vede ca odata ajunsi in varful functiilor publice acestia lucreaza numai pentru sponsorii lor din campaniile electorale.

    Acuma sa vedem ce poate Trump, in mod normal ar trebui sa lucreze pentru poporul american care i-a fost {sponsor} in aceasta campanie.
  • +2 (2 voturi)    
    toti idiotii care dau cu capul (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 22:16)

    Klaus_Voievod [utilizator]

    Cei mai neasteptati insi se simt brusc destepti si se proclama lezati de prostia celorlalti. Ce o fi asta ?