VIDEO Swansea - Manchester United 1-3/ Zlatan Ibrahimovic a inscris doua goluri pentru echipa lui Jose Mourinho

Duminică, 6 noiembrie 2016, 20:57 Sport | Fotbal

Zlatan Ibrahimovic, dubla pentru Manchester United
Manchester United a castigat confruntarea cu Swansea, scor 3-1, din etapa a XI-a a campionatului Angliei. Criticat pentru prestatiile sale din ultimul timp, Zlatan Ibrahimovic a reusit sa inscrie de doua ori in partida de pe Liberty Stadium.

Paul Pogba a deschis scorul pentru Manchester United in minutul 15. Ibrahimovic a majorat avantajul sase minute mai tarziu, reusind astfel golul cu numarul 25.000 din Premier League, potrivit site-ului oficial al lui United. In minutul 33, suedezul a marcat pentru 3-0, acesta fiind al 400-lea gol din cariera sa. Van der Hoorn a inscris golul gazdelor, in minutul 69.