VIDEO Montpellier - Marseille 3-1/ Boudebuz a inscris doua goluri pentru gazde

Sâmbătă, 5 noiembrie 2016, 9:37 Sport | Fotbal

Montpellier, victorie cu Marseille
Montpellier a pus capat seriei de cinci meciuri fara infrangere a lui Olympique Marseille in Ligue 1, impunandu-se cu 3-1 pe teren propriu, intr-un meci contand pentru etapa a 12-a din campionatul Frantei.

Boudebuz a marcat de doua ori pentru Montpellier, in minutele 4 si 36. In repriza secunda, echipa lui Rudi Garcia a redus din diferenta dupa ce Pionnier (52') a deviat mingea in propria poarta, insa Mounie a stabilit scorul final in minutul 57.

Montpellier a acumulat 14 puncte si se afla pe locul 12 in clasament, la egalitate cu Marseille si Angers, care are un meci mai putin disputat.