Mai mare|Mai mic

Europa League: Rusescu a adus victoria echipei Osmanlispor in Europa League

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 4 noiembrie 2016, 1:35 Sport | Fotbal

Atacantul roman Raul Rusescu a marcat golul victoriei echipei turce Osmanlispor, cu scorul de 2-1, pe terenul formatiei spaniole Villarreal, joi seara, intr-un meci din Grupa L a competitiei de fotbal Europa League, potrivit Agerpres.

Rusescu a inscris in minutul 75, pentru 2-1, dupa ce intrase pe gazon trei minute mai devreme, in locul camerunezului Pierre Webo, cel care a deschis scorul, in min. 8. ''Submarinul galben'' egalase prin Rodrigo Hernandez (48).

In etapa trecuta, cele doua formatii terminasera la egalitate, 2-2, la Ankara, Rusescu marcand ambele goluri ale gazdelor.

Dupa succesul de pe ''El Madrigal'', Osmanlispor este liderul grupei, cu 7 puncte, urmata de Villarreal, 5 puncte, FC Zurich, 5 puncte, si Steaua, 3 puncte.

Urmatoarele partide vor avea loc pe 24 noiembrie, Steaua - Osmanlispor si FC Zurich - Villarreal.