Jose Mourinho a suferit cea mai drastica infrangere pe banca lui Manchester United, echipa sa fiind invinsa fara drept de apel de Chelsea, formatie de care s-a despartit in luna decembrie a anului trecut. A fost 4-0 pentru gruparea londoneza, intr-un meci din etapa a noua a campionatului Angliei.

Chelsea s-a dezlantuit inca din startul partidei de pe "Stamford Bridge", cand Pedro a deschis scorul dupa mai putin de 30 de secunde. Cahill (21') a majorat avantajul pana la pauza, iar in repriza a doua Hazard (62') si Kante (70') si-au trecut si ei numele pe lista marcatorilor.

Chelsea a acumulat 19 puncte si urcat pe locul 4 in clasament, la doar un punct distanta de Manchester Cty, Arsenal si Liverpool. Mancheter United este abia pe locul 7, cu 14 puncte.

Jose Mourinho a antrenat echipa Chelsea in perioadele 2004-2007 si 2013-2015.