FC Steaua a remizat cu spaniolii de la Villarreal, scor 1-1, in a doua etapa a grupelor Europa League. Borre (9') a deschis scorul pe "Arena Nationala", in timp ce Sulley Muniru a restabilit egalitatea in minutul 20, in urma unui corner la care Golubovic l-a incurcat pe portarul Fernandez si l-a obligat sa scape mingea in careu. Ros-albastrii au dominat jocul in repriza secunda, dar nu au reusit sa mai inscrie. Rukavina (50') a comis hent in careu, insa arbitrul nu a acordat penalty pentru echipa lui Laurentiu Reghecampf.

Steaua a obtinut primul punct in Grupa L, dar ocupa in continuare ultimul loc. In cealalta partida a grupei, FC Zurich s-a impus in fata turcilor de la Osmanlispor, scor 2-1.

Grupa A

Fenerbahce Istanbul - Feyenoord Rotterdam 1-0 (Emenike '18)

Manchester United - Zoria Luhansk 1-0 (Ibrahimovici '69)

Grupa B

FC Astana - Young Boys Berna 0-0

Olympiakos Pireu - APOEL Nicosia 0-1 (Soteriou '10)

Grupa C

FK Qabala - FSV Mainz 2-3 (Gurbanov '57 - penalti, Zenjov '62 / Brosinski '41, Cordoba '68, Oztunali '78)

AS Saint-Etienne - Anderlecht Bruxelles 1-1 (Roux '90+4 / Tielmans '62 - penalti

Grupa D

Zenit Sankt Petersburg - AZ Alkmaar 5-0 (Kokorin '26, '59, Giuliano '48, Criscito '66 - penalti, Şatov '80)

Dundalk - Maccabi Tel Aviv 1-0 (Kilduff '72)

Grupa E

Austria Viena - Viktoria Plzen 0-0

AS Roma - Astra Giurgiu 4-0 (Strootman '15, Fazio '45+2, Fabricio '47 - autogol, Salah '55)

Grupa F

Athletic Bilbao - Rapid Viena 1-0 (Benat '59)

RC Genk - Sassuolo 3-1 (Karelis '8, Bailey '25, Buffel '61 / Politano '65)

Grupa G

Ajax Amsterdam - Standard Liege 1-0 (Dolberg '28)

Celta Vigo - Panathinaikos Atena 2-0 (Guidetti '84, Wass '89)

Grupa H

KAA Gent - Konyaspor 2-0 (Saief '17, Renato Neto '33)

Şahtior Doneţk - Sporting Braga 2-0 (Stepanenko '5, Kovalenko '56)

Grupa I

Schalke 04 - FC Salzburg 3-1 (Goretzka '15, Caleta-Car '47 (autogol), Howedes '58 / Soriano '72)

FK Krasnodar - OGC Nice 5-2 (Smolov '22, Joazinho '33, '65 (penalti), Ari '86, '90+3 / Balotelli '42, Cyprien '71)

Grupa J

AC Fiorentina - Qarabag Agdam 5-1 (Babacar '39, '45+2, Kalinici '43, Zarate '63, '78 / Ndlovu '90+1)

Slovan Liberec - PAOK Salonic 1-2 (Komlichenko '1 / Athanasiadis '10 (penalti), '82)

Grupa K

Sparta Praga - Internazionale Milano 3-1 (Kadlec '7, '25, Holek '76 / Palacio '71)

Hapoel Beer Sheva - Southampton 0-0