VIDEO Champions League: Ludogorets - PSG 1-3/ Moti a ratat un penalty pentru gazde - "Dubla" pentru Cavani

Joi, 29 septembrie 2016, 10:23 Sport | Fotbal

Edinson Cavani a reusit o dubla in meciul cu Ludogorets
Ludogorets s-a recunoscut invinsa in fata lui PSG, scor 1-3, in al doilea meci din grupele Champions League. Bulgarii au deschis scorul prin Natanael (16'), insa PSG a restabilit egalitatea inainte de pauza, prin Matuidi (41'). In repriza secunda, francezii au trecut in avantaj dupa golul marcat de Cavani (56'). In minutul 59, Cosmin Moti putea sa o readuca in joc pe Ludogorets, dar a ratat o lovitura de la 11 metri. La un minut distanta, Cavani si-a trecut in cont al doilea gol si a stabilit scorul victoriei.

Vezi aici rezumatul partidei.

In cealalta partida a Grupei A, Arsenal a castigat pe teren propriu, scor 2-0 cu Basel.

Grupa A

Arsenal - Basel 2-0 (T. Walcott 7', 26')
Ludogorets Razgrad - Paris Saint-Germain 1-3 (Natanael 16', Moti pen. ratat 59' / Matuidi 41', Cavani 56', 60')

Grupa B
Besiktas Istanbul - Dinamo Kiev 1-1 (Quaresma 29' / Tsygankov 65')
Napoli - Benfica Lisabona 4-2 (Hamsik 20', Mertens 51', Milik pen. 54', Guedes 71', Salvio 86')

Grupa C

Borussia Monchengladbach - Barcelona 1-2 (Hazard 34' / Arda Turan 65', Pique 74')
Celtic Glasgow - Manchester City 3-3 (Dembele 3', 46', Sterling autogol 20' / Fernandinho 12', Sterling 29', Nolito 55')

Grupa D
Atletico Madrid - Bayern Munchen 1-0 (Carrasco 35', Griezmann pen. ratat 84')
FC Rostov - PSV Eindhoven 2-2 (D. Poloz 8', 37' / D. Propper 14', pen. ratat 56', de Jong 45+2')