VIDEO Champions League: Dinamo Zagreb - Juventus 0-4/ Super executia lui Dybala

Miercuri, 28 septembrie 2016, 9:38 Sport | Fotbal

Paulo Dybala, gol superb impotriva lui Dinamo Zagreb
Juventus s-a impus categoric pe terenul celor de la Dinamo Zagreb, scor 4-0, si a obtinut prima victorie din Grupa H a Champions League. Miralem Pjanic (24') si Gonzalo Higuain (31') au marcat in prima parte a meciului de pe stadionul "Maksimir". In repriza secunda, Paulo Dybala (57') a marit avantajul cu o executie superba de la distanta, iar Dani Alves a inchis tabela in minutul 85.

Vezi aici rezumatul partidei.

In cealalta partida a grupei, Sevilla a castigat pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan, scor 1-0 cu Olympique Lyon.

Grupa E

TSKA Moscova  – Tottenham Hotspur 0-1 (Son '71)
AS Monaco – Bayer Leverkusen  1-1 (Glik '90+4 / Hernández '73)

Grupa F
Borussia Dortmund – Real Madrid 2-2 (Aubameyang '43, Schürrle '87 / Cristiano Ronaldo '17, Varane '68)
Sporting Lisabona  – Legia Varsovia 2-0 (Ruiz '28, Dost '37)

Grupa G

FC Copenhaga  – FC Bruges 4-0 (Denswil '53 (autogol), Delaney '64, Santander '69, Jorgensen '90+2)
Leicester City – FC Porto  1-0 (Slimani '25)

Grupa H
FC Sevilla – Olympique Lyon  1-0 (Ben Yedder '53)
Dinamo Zagreb  – Juventus Torino  0-4 (Pjanić '24, Higuaín '31, Dybala '57, Semper '85 - autogol)