VIDEO Champions League: Dortmund-Real Madrid 2-2/ Schurrle a salvat un punct pentru germani

Miercuri, 28 septembrie 2016, 9:18 Sport | Fotbal

Andre Schurrle a egalat in minutul 87
Borussia Dortmund si Real Madrid au incheiat la egalitate derby-ul serii in Champions League, scor 2-2, in a doua etapa a Grupei F. Madrilenii au fost la doar cateva minute de a doua victorie in grupa, insa Schurrle (87') l-a invins pe Navas cu o executie superba si le-a adus un punct germanilor.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul in minutul 17 al partidei de pe stadionul "Signal Iduna Park", fiind golul cu numarul 95 marcat de portughez in Champions League.

Aubameyang (43') a restabilit egalitatea dupa o minge boxata in fata de Keylor Navas care l-a lovit pe Raphael Varane si se indrepta spre poarta.

Spaniolii au preluat conducerea dupa golul lui Varane (68'), insa Schurrle (87') a salvat un punct in ultimele minute ale meciului, cu o executie superba.

Vezi aici rezumatul partidei Dortmund vs Real Madrid.

In cealalta partida a grupei, Sporting a castigat confruntarea de pe teren propriu cu Legia Varsovia, scor 2-0.

Grupa E

TSKA Moscova  – Tottenham Hotspur 0-1 (Son '71)
AS Monaco – Bayer Leverkusen  1-1 (Glik '90+4 / Hernández '73)

Grupa F

Borussia Dortmund – Real Madrid 2-2 (Aubameyang '43, Schürrle '87 / Cristiano Ronaldo '17, Varane '68)
Sporting Lisabona  – Legia Varsovia 2-0 (Ruiz '28, Dost '37)

Grupa G
FC Copenhaga  – FC Bruges 4-0 (Denswil '53 (autogol), Delaney '64, Santander '69, Jorgensen '90+2)
Leicester City – FC Porto  1-0 (Slimani '25)

Grupa H

FC Sevilla – Olympique Lyon  1-0 (Ben Yedder '53)
Dinamo Zagreb  – Juventus Torino  0-4 (Pjanić '24, Higuaín '31, Dybala '57, Semper '85 - autogol)