AS Roma a pierdut in deplasare cu Torino, scor 1-3, in etapa a sasea din Serie A. Primul gol al partidei de pe stadionul Olimpic din Torino a fost inscris de gazde, prin Belotti (8'). Falque a majorat avantajul din penalty, in minutul 53. Doua minute mai tarziu, Totti a transformat o lovitura de la 11 metri si a redus din diferenta. A fost golul cu numarul 250 in Serie A pentru atacantul italian. Pana la final, Falque a mai inscris inca o data si a stabilit scorul victoriei.

Iago Falque a reusit o dublaFoto: torinofc.it

Dupa sase etape in Serie A, AS Roma are trei victorii, doua infrangeri si o remiza si ocupa in prezent locul patru in clasament, cu 10 puncte, la cinci puncte in spatele liderului Juventus. De cealalta parte, Torino se afla pe locul 11, cu 8 puncte.

AS Roma va intalni, joi, de la ora 22.05, pe teren propriu, echipa Astra Giurgiu, in etapa a doua a Grupei E din Europa League.