​VIDEO Sampdoria - AC Milan 0-1/ Salvati de Bacca

Sâmbătă, 17 septembrie 2016, 9:22 Sport | Fotbal

Carlos Bacca, inca un gol pentru AC Milan
AC Milan a bifat al doilea succes din aceasta editie de Serie A, dupa ce s-a impus la limita, scor 1-0, pe terenul celor de la Sampdoria. Unicul gol a fost marcat de Carlos Bacca, in minutul 85.

Meciul a facut parte din etapa cu numarul patru din sezonul 2016-2017 a Serie A.

Introdus pe teren in minutul 64, Bacca a inscris golul care a facut diferenta pe tabela de marcaj. In urma acestui rezultat, Milan a acumulat sase puncte, aflandu-se provizoriu pe locul 8 in ierarhie. Lider este Juventus: 9 puncte din tot atatea posibile.

Arbitru: M.Irrati
Stadion: "Luigi Ferraris"