​VIDEO Barcelona - Alaves 1-2/ Catalanii, invinsi de o nou-promovata

Duminică, 11 septembrie 2016, 10:00 Sport | Fotbal

Deportivo Alaves a invins-o pe Barcelona cu 2-1
Nou-promovata Deportivo Alaves a oferit surpriza serii in Primera Division, dupa ce a invins-o pe Barcelona, scor 2-1, chiar pe Camp Nou, intr-un meci din etapa a treia a campionatului. Cu Messi, Suarez si Iniesta rezerve, campioana Spaniei a suferit primul esec al noului sezon.

Deyverson a marcat in minutul 39 pentru Alaves, iar oaspetii au intrat in avantaj la pauza. Mathieu a restabilit egalitatea pentru catalani in minutul 46. Luis Enrique i-a trimis pe rand in teren pe Messi, Iniesta si Suarez, insa tot Alaves a fost cea care a marcat. Gomez Perez Ibai a stabilit scorul final in minutul 64.

Dupa primele trei etape, Barcelona ramane cu 6 puncte, cu trei puncte in urma fata de liderul Real Madrid. Alaves a acumulat 5 puncte.

Dosare Juridice - Energie

100 de milioane de euro pentru promovarea productiei de energie electrica din surse regenerabile mai putin exploatate

La data de 14 aprilie 2017 a fost publicata in Monitorul oficial al Romaniei Hotararea de Guvern nr. 216/2017 privind aprobarea schemei de ajutor de stat avand ca obiectiv sprijinirea investitiilor destinate promovarii productiei de energie din surse regenerabile mai putin exploatate, respectiv biomasa, biogaz, energie geotermala ("HG 216/2017").

2726 vizualizari

• +3 (5 voturi)
    Cum vine asta (Duminică, 11 septembrie 2016, 10:31)

Nickson [utilizator]

"iar oaspetii au intrat in avantaj la pauza. Mathieu a restabilit egalitatea pentru catalani in minutul 36."?? Imediat dupa pauza vine minutul 46!
      era de fapt min. 46 , repriza a doua (Duminică, 11 septembrie 2016, 20:30)