Tehnicianul Walter Mazzari a obtinut prima sa victorie pe banca celor de la Watford, intr-un meci spectaculos din etapa a patra a Premier League. West Ham United a condus cu 2-0 partida de pe stadionul din Londra, dar Watford a revenit surprinzator si a inscris de patru ori.

Watford a invins-o cu 4-2 pe West Ham UnitedFoto: watfordfc.com

Michail Antonio (5') a deschis scorul pentru West Ham, echipa eliminata de Astra in play-off-ul Europa League, iar in minutul 33 a semnat al doilea gol pentru echipa sa. West Ham nu a reusit sa pastreze avantajul, iar Watford a marcat de doua ori pana la pauza prin, Ighalo (41') si Deeney (45+2').

In repriza secunda, Capoue (53') si Holebas (63') si-au trecut numele pe lista marcatorilor si au stabilit scorul final.

Dupa patru etape in Premier League, West Ham are trei puncte, in timp ce Watford a acumulat patru puncte.

Din echipa lui Watford face parte si portarul Costel Pantilimon, insa a fost doar rezerva pentru aceasta partida.

Etapa a patra din Premier League, rezultate inregistrate sambata:

AFC Bournemouth - West Bromwich Albion 1-0 (Wilson '79)

Arsenal Londra - Southampton 2-1 (Koscielny '29, Cazorla '90+4 -penalti / Cech '18 - autogol)

Burnley - Hull City 1-1 (Defour '72 / Snodgrass '90+5)

Middlesbrough - Crystal Palace 1-2 (Ayala '38 / Benteke '16, Zaha '47)

Stoke City - Tottenham Hotspur 0-4 (Heung-Min Son '41, '56, Alli '59, Kane '70)

Manchester United - Manchester City 1-2 (Ibrahimovic '41/ De Bruyne '15, Iheanacho '35)

Liverpool - Leicester City 4-1 (Firmino '13, '89, Mane '31, Lallana '56/ Vardy '38)