PSG nu se regaseste in acest start de sezon si a obtinut doar o remiza cu Saint-Etienne, scor 1-1. La meciul cu numarul 1000 pe stadionul Parc des Princes, PSG a preluat conducerea in minutul 67, cand Lucas Moura a transformat o lovitura de la 11 metri. Parizienii nu au reusit sa pastreze avantajul, iar Saint-Etienne a dat lovitura pe final de meci. Intrat pe teren in minutul 79, slovenul Robert Beric a marcat golul egalizator in prelungiri.

PSG - Saint Etienne 1-1Foto: asse.fr

PSG, campioana Frantei, ramane doar cu 7 puncte dupa primele 4 etape. In etapa precedenta, echipa lui Unai Emery a pierdut partida cu AS Monaco, scor 3-1.

Echipele de start:

PSG: Trapp – Meunier, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa - Verratti, Motta, Matuidi – Lucas, Jese, Ben Arfa

Saint-Etienne: Ruffier - Theophile-Catherine, Perrin, Pogba – Malcuit, Veretout, Selnaes, Lemoine, M'Bengue – Roux, Saivet