EURO 2016: Joachim Low, dupa infrangerea cu Franta: "Am fost echipa mai buna, nu am avut insa noroc"

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 8 iulie 2016, 10:21 Sport | Fotbal

Joachim Low, antrenorul Germaniei
Foto: UEFA/ Getty Images
Germania a parasit Euro 2016 in semifinale, dupa ce a pierdut in fata Frantei, tara gazda a competitiei (2-0). La finalul partidei de pe "Velodrome", Joachim Low si-a aratat dezamagirea fata de rezultatul meciului de joi seara. "Am fost echipa mai buna, nu am avut insa noroc". 

Vezi aici rezumatul partidei Germania vs Franta.

"Am fost echipa mai buna. Am depus multe eforturi, am atacat si am fost buni la duelurile om la om. Am avut ghinionul de a primi gol din penalti cu un minut inainte de pauza. Am avut ocazii, dar nu am reusit sa inscriem. Astazi nu am avut noroc. In 2010 si in 2012 cand am fost eliminati adversarele erau mai bune decat noi. Astazi am fost mai buni decat francezii, insa rezultatul nu este in favoarea noastra. Am dominat Franta in mare parte la jumatatea terenului, dar nu si in zona portii. Franta s-a calificat. Atunci cand castigi cu 2-0 meriti" - Joachim Low, citat de Uefa.com.

Franta va castiga Euro 2016

"Cred ca Franta se va impune in fata Portugaliei. Portughezii nu m-au convins prea mult pana acum. Franta are un lot bun, dar astazi noi am fost echipa mai buna", a adaugat Low.

Finala dintre Franta si Portugalia va avea loc duminica, 10 iulie, de la ora 22:00, pe "Stade de France". Disputa va fi in direct pe Dolcesport, Protv si LiveText pe HotNews.ro.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
3893 vizualizari
  • 0 (14 voturi)    
    Aiurea, Franta a fost mai buna (Vineri, 8 iulie 2016, 12:40)

    MasP [anonim]

    Germania a atacat steril. Franta a jucat inteligent si francezii au blocat foarte bine majoritatea atacurilor germanilor. Chestia asta cu am fost mai buni dar n-am avut noroc o poate spune tata Puiu nu antrenorul Germaniei. Mai bine ar explica de ce au o defensiva asa visatoare. Franta putea sa mai marcheze.
  • +1 (7 voturi)    
    Nu am vazut niciodata . . . . (Vineri, 8 iulie 2016, 13:43)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . o echipa a germaniei lucand atat de prost! Nu am vazut in decursul meciului aproape nici o pasa dintr-o bucata, cum se spune! Orice stop era urmat inevitabil de un joc de picioare steril si suficient cat sa mobilizeze doi sau trei fundasi adversi. Suturile care au ajuns pe spatial portii au fost slabe iar ratarile au curs garla. Nu stiu ce meci a vazut Low pentru ca ala pe care l-am vazut eu a fost lamentabil pentru germani.
  • +6 (10 voturi)    
    joc slab Joachime (Vineri, 8 iulie 2016, 13:53)

    gear six [utilizator]

    daca dadeati si voi cateva goluri venea si norocul .
    vezi ce inseamna sa nu te scarpini la timp?
  • 0 (6 voturi)    
    Echipa mai buna? asta a vazut alt joc (Vineri, 8 iulie 2016, 14:42)

    EXEs [utilizator]

    Au fost clar mai slabi. Au pus presiune o jumatate de ora absolut ineficient si anemic, in conditiile in care toti jucatorii germani acuzau de mai multe zile oboseala avansata. Mi-a fost evident ca o sa piarda. Francezii s-au aparat bine, au fost mai proaspeti si cu ajutorul arbitrului era clar ca o sa castige.
    Principalul vinovat este Low care trebuia sa adapteze tactica si nu a fost in stare. Sa aud un german vorbind de noroc mi se pare absolut hilar. Si-o face si asta cruce de 90 de ori inainte de meci.
  • +1 (7 voturi)    
    hahaha (Vineri, 8 iulie 2016, 14:50)

    iodixit [utilizator]

    cea mai buna gluma pe ziua de azi. la 1-0, sau 2-1, puteai sa zici ca ai fost bun, dar ai avut ghinion, se mai intimpla, dar la 2-0 ati fost echipa mai slaba. tactica de a tine mult balonul fara a marca, nu a fost cea mai fericit aleasa. incearca altceva data viitoare.
  • 0 (2 voturi)    
    Mda (Sâmbătă, 9 iulie 2016, 3:53)

    Ehrendil [utilizator]

    Nemtii au jucat bine, oricum nu trebuie sa fie debusolati deoarece fiecare echipa are asemenea momente si in plus nu trebuie sa uitam ca acum 2 ani, Germania cucerea titlul mondial.
  • -1 (1 vot)    
    Incercati la Loto,domnule Low... (Sâmbătă, 9 iulie 2016, 19:31)

    gigiN [utilizator]

    ....poate acolo veti avea noroc !!!