Euro 2016: Bild despre Cristiano Ronaldo: "Cel mai arogant fudul din lume"

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 17 iunie 2016, 11:06 Sport | Fotbal

Momentul in care Gunnarsson ii cere tricoul lui Cristiano Ronaldo
Foto: As.com
Cristiano Ronaldo si-a pus iar o parte din microbisti in cap, dupa ce a declarat ca Islanda nu este decat o echipa mica, fara viitor (comentariu facut dupa ce Portugalia si Islanda au remizat, scor 1-1). Germanii de la Bild merg insa mai departe si afirma ca Ronaldo este "cel mai arogant din lume".

Islanda a furnizat una din marile surprize de la Euro 2016, dupa ce a remizat (1-1) cu Portugalia. Rezultatul nu i-a placut deloc lui Cristiano, cel care i-a criticat pe nordici: "se bucurau la final de parca ar fi castigat Euro", a fost doar una din frazele rostite de lusitan.

O alta intamplare i-a iritat insa pe jurnalistii germani de la Bild. La finalul disputei cu Islanda, Ronaldo a fost abordat de trei ori de Gunnarsson, cel care i-a cerut tricoul de joc starului de la Real Madrid.

Daca la primele doua tentative ale lui Gunnarsson atacantul portughez s-a facut ca nu l-a auzit, la a treia Ronaldo i-a raspuns (conform celor de la Bild) adversarului sau: "sa-ti dau tricoul meu, dar cine esti tu?"

Atitudinea lui Ronaldo i-a determinat pe cei de la Bild sa-l numesca pe Cristiano: "cel mai arogant fudul din lume", dupa cum citeaza AS.com.


Citeste mai multe despre   























11172 vizualizari

  • +30 (36 voturi)    
    fair play (Vineri, 17 iunie 2016, 11:10)

    Razvan_M [utilizator]

    Lipsa de caracter nu se suplineste cu gramezi de bani si campanii de PR.
    • +14 (18 voturi)    
      de acord si (Vineri, 17 iunie 2016, 11:47)

      paranoid_android [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      totdeauna exista o gramada de fraieri ce cad pe spate la mai sus mentionatul comportament
  • +15 (25 voturi)    
    Exact. Un prostovan care s-a ajuns. (Vineri, 17 iunie 2016, 11:43)

    Cuca [utilizator]

    Asta a fost si parerea mea despre el.

    Nu-i nimic, in curand nu va mai stii nimeni nimic despre el. Va apune si va disparea la orizont.
    • -11 (17 voturi)    
      hai pe bune!? (Vineri, 17 iunie 2016, 13:42)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      cam cum nu se mai stie nimic de Eusebio sau Pele? esti amuzant! sau era vorba despre tine?
    • -5 (11 voturi)    
      pentru cei ca tine care le stiu pe toate (Vineri, 17 iunie 2016, 16:33)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      "Ronaldo is better than George Best and Denis Law, who were two brilliant and great players in the history of United."
      —Dutch legend Johan Cruyff on the 23-year-old Ronaldo, April 2008.


      "I have nothing but praise for the boy. He is easily the best player in the world. His contribution as a goal threat is unbelievable. His stats are incredible. Strikes at goal, attempts on goal, raids into the penalty box, headers. It is all there."
      —Ronaldo's former manager, Alex Ferguson, following his transfer to Real Madrid
  • +1 (13 voturi)    
    E cam taran ! (Vineri, 17 iunie 2016, 12:22)

    liviul2006 [utilizator]

    o fi el suparat dupa 2 ore de alergat si de sperat, insa chiar daca nu avea chef de dat tricoul, putea sa nu ii raspunda chiar asa...
    • +11 (13 voturi)    
      esti jucator profesionist! (Vineri, 17 iunie 2016, 12:55)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui liviul2006

      asta e meseria ta!
      cum ar fi sa nu am nici eu chef sa ma port civilizat cu colegii de munca?!
      • -9 (11 voturi)    
        intrebare simpla (Vineri, 17 iunie 2016, 14:00)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        soferii de la UPS sunt "colegi de munca" cu aia de la fedex?
        • +1 (3 voturi)    
          e vorba de respect. (Vineri, 17 iunie 2016, 17:06)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          atata tot. eu nu consider angajatii de la firma vecina inferiori mie.
          • +1 (3 voturi)    
            e plin forumul HN (Vineri, 17 iunie 2016, 22:17)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            de romani care considera ca romanii plecati la capsuni sau spalat vase sunt niste fiinte inferioare... ma lasi?
  • -19 (25 voturi)    
    are dreptate Ronaldo (Vineri, 17 iunie 2016, 12:30)

    zaboo [utilizator]

    nu asta e realitatea? cine e Islanda si ce dreaq e de sarbatorit atata intr-un amarat de egal in grupe? ALA e fotbalul? eu nu vazand o echipa precum Islanda m-am indragostit de fotbal... voi?
    • +16 (18 voturi)    
      deci... (Vineri, 17 iunie 2016, 12:54)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      daca islanda e o echipa de nimic... atunci portugalia (cu care a facut islanda egal) ce e ?! nu e tot la fel?!
      butin bun simt si fair play nu strica... nici macar la ronaldo!
      • -3 (9 voturi)    
        asa judecam valoarea unei echipe? (Vineri, 17 iunie 2016, 13:39)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        dupa un rezultat slab? e deja comic!
        • +3 (5 voturi)    
          tu esti gica-contra , nu? (Vineri, 17 iunie 2016, 17:05)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          islanda s-a calificat la euro... si a facut egal cu portugalia... pana acum eu nu vad islanda ca o echipa mica.

          eu inteleg ca-ti place CR7... intr-un fel si mie imi place ... ca jucator... dar are un caracter INFECT. si nu poti tolera un asemenea caracter!
          • -3 (3 voturi)    
            eu ma uit la fotbal pentru fotbal (Vineri, 17 iunie 2016, 21:28)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            nu pentru caracter, dar te las pe tine sa consideri (ca un expert) echipa Islandei una mare; cat despre CR - e mare, fie ca va place voua fie ca nu
      • -3 (5 voturi)    
        recitesc si ma pufneste si rasul, bre (Vineri, 17 iunie 2016, 19:16)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        de asa judecata de amiba... care va sa zica Islanda e in grupa valorica a Portugaliei dupa egalul asta ... mari experti aici, nene... pe masura fotbalului din Romania... jos palaria!
    • +8 (10 voturi)    
      amintiri (Vineri, 17 iunie 2016, 13:35)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      Oare nu iti amintesti de alte echipe care se bucurau de parca au castigat campionatul mondial dupa niste rezultate banale? Intreaga istorie a fotbalului romanesc e plina de astfel de bucurii,firesti cand esti o echipa mica.
      • -5 (7 voturi)    
        de-aia nu castigam niciodata nimic (Vineri, 17 iunie 2016, 15:14)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        in afara vreunui meciulet acolo... ca nu tintim sus ca sa ne bucuram de castigarea unui turneu de genul asta... de-aia ramanem nimeni in timp ce aia mari (ca Ronaldo) culeg laurii (sa nu uitam cine a castigat marele trofeu anul asta cu Real)
  • +5 (13 voturi)    
    pacat... (Vineri, 17 iunie 2016, 12:53)

    liviu_ [utilizator]

    foarte bun jucator... dar foarte foarte arogant...
    trist... si trist e ca oameni ca astia sunt modele pentru societate...
    ar trebui amendat de uefa pentru gestul lui! sau... mai bine... suspendat!
    • -5 (11 voturi)    
      de ce sa fie suspendat, bre? (Vineri, 17 iunie 2016, 13:41)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      dupa care regulament?
      • 0 (2 voturi)    
        mda... (Vineri, 17 iunie 2016, 17:09)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        esti fan acest jucator... dar genul de fan care nu pricepi ca omu a gresit.
        si in esenta esti motivul pentru care spun ca ar trebui sa fie sanctionat. pentru ca sunt oameni (ca tine) care se uita la el si folosesc modelulu lui in viata
        • 0 (2 voturi)    
          suspendarile se dau (Vineri, 17 iunie 2016, 21:33)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          pentru incalcarea regulamentului; eu ma uit la fotbal pentru fotbal nu pentru modele de urmat in viata; eu consider ca e treaba lui ce face si cu tricoul, si cu declaratiile si ca mereu se vor gasi ceva catei sa latre indiferent ce spune sau face (daca tacea sareati toti ca e las si nu isi asuma nimic)
  • -6 (8 voturi)    
    Bild latra (Vineri, 17 iunie 2016, 15:15)

    zaboo [utilizator]

    caravana trece
    • +4 (4 voturi)    
      Da stiu ca l-ai aparat pe Ronaldo, nu gluma ! (Vineri, 17 iunie 2016, 20:32)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      Ca fan al lui Messi, am observat ca de cate ori i s-a cerut tricoul si n-a putut sa-l dea, pt ca era promis, spunea lucrul acesta doritorului si se scuza.
      • 0 (2 voturi)    
        nu are nevoie sa il apar eu (Vineri, 17 iunie 2016, 21:36)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        nu fac decat sa combat niste pareri patimase si aberante; ca fan al lui Messi ce-mi esti, ma simt datoare sa iti zic ce mi-a zis si mie zilele trecute un amic argentinian: il critica 80% din fanii din Argentina... oare de ce?
      • -1 (3 voturi)    
        inca o intrebare legata de Messi (Vineri, 17 iunie 2016, 22:09)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        ca e un evazionist nenorocit cand si-a cerut scuze platitorilor decenti de taxe?
  • +1 (3 voturi)    
    ... (Vineri, 17 iunie 2016, 18:18)

    vitan.sandu [utilizator]

    Dincolo de "echipe mari, echipe mici, aroganti, fuduli" etc., au romanii un proverb superb: A fi domn (ronaldo) e o intamplare, a fi om e lucru mare. Daca bun simt nu e, tupeul nu face din nimeni OM.
  • +1 (3 voturi)    
    Sa nu uitam de acest moment memorabil.. (Vineri, 17 iunie 2016, 18:29)

    dandra [utilizator]

    ...cu arogantul acesta.
    https://www.youtube.com/watch?v=8L010TGqCVs
    • 0 (4 voturi)    
      inainte de orice (Vineri, 17 iunie 2016, 21:48)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      hai sa nu uitam ca e de trei ori balonul de aur, nu va mai obositi atata