VIDEO Joachim Low isi cere scuze pentru gesturile din timpul meciului Germania - Ucraina/ Cum il apara Podolski: "80% dintre voi va scarpinati la testicule"

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 16 iunie 2016, 12:07 Sport | Fotbal

Joachim Low, cu mana in pantaloni in timpul meciului Germania vs Ucraina
Foto: Captura YouTube
Selectionerul Germaniei, Joachim Low, si-a cerut scuze pentru gesturile ciudate facute in timpul meciului cu Ucraina, care au facut inconjurul lumii, spunand ca a fost vorba de prea multa "adrenalina si concentrare". De altfel, Lukas Podolski i-a luat apararea antrenorului sau, afirmand in conferinta de presa ca "80% dintre voi si noi ne scarpinam din cand in cand la testicule", potrivit The Guardian.

"Am vazut si eu imaginile si evident uneori faci lucruri dictate de subconstient. S-a intamplat si imi pare rau", a spus Low cu o zi inaintea meciului pe care Germania il va disputa impotriva Poloniei, in grupa C.

"A fost adrenalina si concentrare, o sa incerc sa ma port diferit pe viitor" a mai spus el.

Low a fost suprins de camere cand a bagat mana in pantaloni, si in fata si in spate, apoi si-a mirosit mana, in timpul meciului Germania - Ucraina, pe care echipa sa l-a castigat cu 2-0.

Imaginile au devenit virale.



Intrebat in conferinta de presa despre aceste gesturi ciudate ale atrenorului sau, Lukas Podolski, atacantul nemtilor, a raspuns: "Nu este o problema. Circa 80% dintre voi aici ne-am scarpinat din cand in cand la testicule. Totul e ok".



Nu este prima data cand Low este surprins facand gesturi care nu ii fac onoare. El a fost filmat in mod repetat bagand degetul in nas si apoi ducandu-l in gura, mai scrie The Guardian.


Citeste mai multe despre   























7920 vizualizari

  • -4 (6 voturi)    
    de ce? (Joi, 16 iunie 2016, 12:45)

    iodixit [utilizator]

    ce, a omorit pe cineva? ca nu-i frumos, sa faci in public, pot sa inteleg, dar e uman si tot ce-i uman trebuie sa ne asumam.
  • +5 (7 voturi)    
    Hmmm.... (Joi, 16 iunie 2016, 12:49)

    Petre Cusuru zis si Barba Trista [utilizator]

    Da, dar numai 20% isi miros testiculele...
  • -6 (6 voturi)    
    este normal ca... (Joi, 16 iunie 2016, 12:55)

    Ponta [utilizator]

    , daca nu ai outze sa nu ai la ce sa te scarpini.

    Multi nule au asa ca sunt cum sunt iar altii le au dar nu stiu de ce.
    Una peste alta nu exista mascul ca in viata asta sa nu se fi scarpinat inconstient la bijuterii.
    Uneori chiar este un gest inconstient si necontrolabil mai alesin situatii de stress.
  • +14 (16 voturi)    
    asa e, cu totii ne scarpinam... (Joi, 16 iunie 2016, 12:57)

    minos [utilizator]

    ...la testicule, dar nu in public si nu facem bilute cu ce a mai ramas la fund de la ultima vizita la WC, ca apoi sa le mirosim. Nici nu ne scibim in nas ca apoi sa inghitim ce am gasit acolo, cum am vazut ca mai afcea Loew
  • +2 (4 voturi)    
    Fac parte din cei...20 %...!!! (Joi, 16 iunie 2016, 13:55)

    Olyx [utilizator]

    E jenant, omul stie ca toate camerele sunt atintite asupra lui si a bancii de rezerve...!!!
  • 0 (2 voturi)    
    da baiet, ne scarpinam (Joi, 16 iunie 2016, 14:33)

    asadar... [utilizator]

    dar avem textile intre mana si oooo.
  • +2 (4 voturi)    
    :))) (Joi, 16 iunie 2016, 16:20)

    Natasa [utilizator]

    80% dintre barbati se scarpina la oua in public?? Sau 80% dintre forbalisti? Pentru cine nu stie filmuletul, si cimpanzeii o fac! https://www.youtube.com/watch?v=G4GjytdY9dw
  • -1 (1 vot)    
    ... (Joi, 16 iunie 2016, 22:33)

    damon [utilizator]

    e un act inconstient. un individ trebuie considerat responsabil pentru ceea ce face in mod constient.
    hn n-ar trebui sa publice astfel de "stiri".