Cristiano Ronaldo, dupa 1-1 cu Islanda: "E un pic frustrant, au pus autobuzul in poarta"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 15 iunie 2016, 11:06 Sport | Fotbal

Pepe si Ronaldo
Foto: UEFA/ Getty Images
Islanda a reusit una din cele mai mari surprize de pana acum de la Euro 2016, dupa ce a incheiat la egalitate, scor 1-1, cu Portugalia (Grupa F). La finalul disputei, Cristiano Ronaldo i-a criticat pe nordici: "E un pic frustrant, au pus autobuzul in poarta", a fost de parere vedeta lusitana.

"E un pic frustrant, am incercat sa castigam jocul. Islanda nu a incercat nimic. Si-au creat doua ocazii in 90 de minute si au reusit un gol. Au pus autobuzul in poarta. E dificil sa joci cand o echipa nu joaca si nu iese la joc, chiar si asa noi am jucat si am incercat sa castigam.

E frustrant pentru noi, dar e de abia inceputul, nu suntem ingrijorati. Ati vazut si Spania si Franta, echipe puternice ale turneului, au avut si ele dificultati in a-si castiga jocurile. Suntem 100% increzatori ca vom castiga urmatorul joc. Noi am facut tot ce a depins de noi, am avut mereu mingea, dar ei doar s-au aparat. Cand nu incerci nimic si doar te aperi, dai dovada de o mentalitate de echipa mica si nu vei reusi nimic in competitie. Au sarbatorit la final de parca au castigat Campionatul European" - Cristiano Ronaldo.

Meciul cu Islanda a insemnat pentru Ronaldo egalarea a doua recorduri: 127 de selectii in nationala Portugaliei, la fel precum Luis Figo, si a 15-a prezenta la un turneu final, la egalitate cu Nuno Gomes.

Grupa F, rezultate:

Austria - Ungaria 0-2

Portugalia - Islanda 1-1

Clasament:

1 Ungaria 3 puncte (2-0)
2 Portugalia 1 (1-1)
3 Islanda 1 (1-1)
4 Austria 0 (0-2).


Citeste mai multe despre   























6376 vizualizari

  • +14 (20 voturi)    
    ho ho (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:11)

    Adrian_1234 [utilizator]

    daca intra sutul islandez din ultimele minute puneau tot tirul si treceau si peste voi :) :)
  • +12 (18 voturi)    
    haha (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:18)

    Tze [utilizator]

    Chiar si el recunoaste ca e un frustrat! Mai e si un pic nesimtit (atitudinea de aseara fata de arbitri). Ia cu pita..
  • +13 (19 voturi)    
    comentariu (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:24)

    toxx [utilizator]

    de vedeta latina care s-a apucat de fotbal pt ca nu i-a placut cartea spre deosebire de islandezi, care sunt 350 de mii toti si educati, care probabil s-au apucat de fotbal din pasiune si placere. Fiecare echipa isi face strategia cum vrea, iar islandezii au avut destule ocazii, nu au stat doar in poarta.

    Ca sa ii dau replica si lui Ronaldo, desi n-o s-o auda niciodata: nici voi nu mai jucati spectacol cum facea Pepe sau Ronaldinho sau Ronaldo ala batran, nu mai zic de Brazilia si Portugalia anilor 2000, asa ca gura mica si joc de glezna, pt ca ai fost invizibil aseara pe teren.
    • 0 (4 voturi)    
      partea faina e (Miercuri, 15 iunie 2016, 16:55)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui toxx

      ca unuia care castiga cateva milioane numai daca isi leaga sireturile intr-o reclama i se rupe de parerea ta - fie ca apuci sa i-o zici sau ba
  • +5 (11 voturi)    
    E frustrat, nu frustrant (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:24)

    cato [utilizator]

    Sincer, daca islandezii au pus autobuzul in poarta, atunci ce a facut Portugalia cand a jucat finala aia in care unul dintre ei a scos o minge de linia portii cu mana? Si tot ei protestau ca arbitrul acorda penalti.
  • +12 (18 voturi)    
    acest penibil (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:25)

    evoque [utilizator]

    care simuleaza faulturi, lufteaza mingi, etc. Pentru toate nereusitele lui din meciul de aseara sunt de vina islandezi pentru ca au jucat fotbal, nu au trisat, nu au simulat. Pacat ca nu au castigat islandezii.
  • +6 (10 voturi)    
    comentariu de amator (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:28)

    ati [utilizator]

    Ca s-au aparat ca disperatii e adevarat. Si chiar a fost fain de vazut. In contrast cu aerele de supervedeta care se astepta ca arbitru sa fluiere tot pentru el si aialalti sa se dea la o parte cand atinge magnificul mingea. Chiar speram sa le mai scape una, si au fost atat de aproape
    • -3 (3 voturi)    
      mda... (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:54)

      jijelul , troll platit de ruznaci [utilizator] i-a raspuns lui ati

      daca am vazut bine, nici nu a vrut sa dea mana cu ceilalti jucatori la final...
  • -8 (14 voturi)    
    Mafia mondiala a pariurilor... (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:31)

    Andy Latimer [utilizator]

    Si-a tras partea leului ieri... Astept sa iau minusuri si ma doare-n cot de asta caci n-am treaba cu fenomenu'...
    Unii poate au descoperit ieri "roata"citind marturisirile BANDITULUI blatter, cu tragerile la sorti trucate, bile reci, scoase din frigider si bile albe...
    In mod normal federatia portugheza ar trebui scoasa din Uefa, iar jucatorii portughezi si islandezi SCOSI PE VIATA DIN SPORT, plus ancheta penala !
    Pana cand nu vor proba catusele CIRCARII astia vor face misto pe mai departe de cei care mai cred in Mos Craciun, adica trosbalu' jucat pe teren...
    Poftiti la minusuri :)
  • +4 (6 voturi)    
    Mai, mingicare! (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:54)

    Grumpy [utilizator]

    De ce n-ai gasit o cale de a deschide usa autobuzului?!??
  • +3 (7 voturi)    
    Intrebare (Miercuri, 15 iunie 2016, 12:02)

    ddanny [utilizator]

    N-am vazut meciul, asa ca domnule vedeta, am o intrebare: cum ti-au dat un gol, s-a lovit mingea de autobusul lor si a zburat la voi in poarta?
  • +2 (6 voturi)    
    Se refera la autobuzul (Miercuri, 15 iunie 2016, 13:00)

    Bogdan_100 [utilizator]

    portughez sau islandez. Daca era 0-0 mai era credibil dar asa Islandezii le-au dat gol. Impotenta tactica nu se "trateaza" cu desconsiderarea adversarului. Altfel in loc de autobuz sa nu dea de o locomotiva care sa intre in poarta la ei :-)
  • +4 (4 voturi)    
    papagal figurant ...ronaldo (Miercuri, 15 iunie 2016, 15:12)

    rov [utilizator]

    de asta spunea antrenorul lui ca-l umpleau adversarii de flegme...
  • +3 (5 voturi)    
    Island ... Island ... (Miercuri, 15 iunie 2016, 15:21)

    johnesku2 [utilizator]

    Nu stiu dacă doar pentru mine, însă meciul de aseară a fost unul entuziasmant. M-am bucurat de golul lor ca și cand ar fi dat Romania gol.

    Cred că am pierdut autobuzul acela despre care vorbește băiatul ăsta. Islandezii au jucat fotbal - așa cum știu ei - bine, bărbătește, sportiv.