Euro 2016: Cautat pentru a fi introdus pe teren in meciul cu Franta, Alibec fuma in vestiar - Gazeta Sporturilor

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 14 iunie 2016, 10:38 Sport | Fotbal

Denis Alibec, in tricoul Romaniei
Foto: frf.ro
Denis Alibec a fost unul protagonistii partidei tricolorilor cu Franta (pierduta cu 2-1), desi nu a avut o evolutie stralucita. Cautat la debutul reprizei secunde pentru a fi trimis la incalzire si introdus pe teren, atacantul Astrei Giurgiu a fost gasit...in vestiar, acolo unde fuma, sustine Gazeta Sporturilor.

La putin timp dupa ce a fost reluata repriza a doua, Anghel Iordanescu a comandat iesirea lui Denis la incalzire, pentru a putea fi introdus pe teren in jurul minutului 60.

Secundul Viorel Moldovan "a fost obligat" sa observe insa absenta tricolorului de pe banca tehnica, desi repriza a doua era in plina desfasurare.   

Alibec a putut fi gasit in vestiarul tricolorilor, acolo unde fuma. Pana la urma, Denis a fost introdus pe teren in minutul 61, insa evoluatia sa a fost una palida.

Conform Gazetei Sporturilor, Anghel Iordanescu nu l-a exclus pe Alibec (25 de ani) din lot pentru a nu afecta imaginea Romaniei inainte de meciurile cu Elvetia si Albania.

Care a fost raspunsul lui Denis Alibec


"M-am incalzit la pauza, normal, si apoi m-am dus la vestiar ca sa schimb ghetele. M-am intors si totul a fost ok. Nu m-am certat cu nimeni, nu se pune problema de asa ceva. Nu stiu cine ar arunca astfel de informatii, doar ca sa imi faca rau. Eu ma pregatesc cat se poate de serios. Urmeaza un meci greu, decisiv, asa ca gndul meu nu sta decat la echipa nationala.

Au fost in trecut acele episoade, cu pozele respective, si de atunci s-a pus o eticheta. Repet, nu am facut asa ceva, nu inteleg cine imi vrea raul, dar eu voi raspunde pe teren. N-am timp de certuri, sunt la EURO 2016 si vreau sa ajut Romania sa ajunga din nou in fazele superioare. Sper sa am sansa sa joc mai mult, dar asta decide doar selectionerul" - Denis Alibec pentru Gsp.ro.

Romania va intalni Elvetia in urmatoarea partida de la Euro 2016, meci care va avea loc miercuri, 15 iunie, pe "Parc des Princes" din Paris, de la ora 19:00. Disputa va fi LiveText pe HotNews.ro.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
20067 vizualizari
  • +10 (24 voturi)    
    alibleg (Marţi, 14 iunie 2016, 10:52)

    EccE [utilizator]

    Evolutia nu a fost stralucita? Am crezut ca ma uit la secvente din Stan si Bran. Alibec parca in continuu se intreba: unde sunt si ce caut eu aici? sunteti siguri ca numai fuma in vestiar, ca mie mi s-a parut "parfumat" bine..sau poate fumase o marischca?
  • +10 (16 voturi)    
    De ce ar afecta imaginea? (Marţi, 14 iunie 2016, 10:52)

    Cipraen [utilizator]

    Jucator profesionist, selectionat sa reprezinte tricolorul si pentru el e mai important sa fumeze decat sa-si sustina coechiperii.
    Mai degraba e afactata imaginea Romaniei acum pentru ca avem un antrenor slab care nu are cohones sa se impuna.
    • +1 (1 vot)    
      eh... cine nu fumeaza (Marţi, 14 iunie 2016, 19:06)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui Cipraen

      nu stie ce pofta de tigara te mistuie cateodata :))))
      Drogati imputiti...
    • +1 (1 vot)    
      Se scrie (Miercuri, 15 iunie 2016, 15:07)

      batmanss [utilizator] i-a raspuns lui Cipraen

      Cojones ...
  • -6 (18 voturi)    
    asta inseamna ... (Marţi, 14 iunie 2016, 10:53)

    bluuuz [utilizator]

    ... sa fii mafiot ;)
    • +10 (20 voturi)    
      asta inseamna ... (Marţi, 14 iunie 2016, 11:00)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui bluuuz

      ... sa fii idiot,mai degraba.Singura "consolare" e ca nici ceilalti "tricolori" nu sunt mai breji ... doar fumuri si ifose,0 fotbal.
  • +2 (16 voturi)    
    Cascadorii rasului (Marţi, 14 iunie 2016, 11:00)

    Martinezu [utilizator]

    La Euro 2016. Pacat, astfel de specimene arunca o umbra si asupra celorlati.
    Sa fie trimis in tribune unde sa isi plateasca biletul la meci daca mai vrea sa " participe".
    • -3 (11 voturi)    
      stelistule (Marţi, 14 iunie 2016, 11:27)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      altfel vorbeati daca alibec ajungea la steaua.....
      chipciu a stat pe banca, a urmarit, a intrat si'a fasait...
      • -1 (5 voturi)    
        Frustrari? (Marţi, 14 iunie 2016, 12:38)

        CuriosulSef [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        Inca esti frustrat pe o echipa care nu mai exista?

        Steaua s-a dus, acum este clubul machidonilor fcsb, asa cum e si dinamo si multe altele.

        Pana la urma e viata ta, dar sfatul meu e sa te calmezi, ai numai de castigat.
        • -2 (4 voturi)    
          io is calm (Marţi, 14 iunie 2016, 12:52)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui CuriosulSef

          si stiu ca steaua aia mare, nu ma este.
          gsp nu stie ! :))
          acolo ...steaua lui jiji e tratata de campioana romaniei, desi nu mai este, n'a fost instare.
          estr frustarea lor si a suporterilor makidonilor care mai cred ca aia e steaua, este, deci frustarea lor ca nu l'au putut lua pe alibec si altii de la astra.

          si mai cred ca iordanescu inca mai crede ca fcsb e steaua..:))
  • +2 (16 voturi)    
    ce prostii vorbiti voi (Marţi, 14 iunie 2016, 11:01)

    nash pandelica [utilizator]

    a fost rezerva, a trecut pauza si nu era in teren. a fost...cautat spre sfarsitul meciului, din care a jucat mai putin de o juma' de ora.
    iordanescu nu'l place, e clar. a fost adus la lot numai pt. evolutia la campioana romaniei si presiunea publicului.
    aia de la gazeta stel...sporturilor, inca mai cred ca fcsb este campioana.
    normal ca omul, vazandu'se uitat pe banca, s'a dus sa'si verse focul cu un tutun...si pe banca nu o putea face.....

    cat de evolutie, alibec este varf, deci este valorificat prin jocul intregii echipe. rostul sau este sa primeasca pase in preajma careului si sa finalizeze.
    de aia nici fcsb, nici nationala, condusa tot de un fost stelist, nu exceleaza prin varfuri de atac. pt. ca nu stie a le pune on valoare.
    adi popa se dribleaza singur, alearga de trece si linia de fund a echipei adverse, dar nu paseaza. toti vor sa finalizeze ei. de asta jocul cu varf de atac nu iese.

    si nu in ultimul rand, strategia jocului a fost apararea in primul rand si mingile lungi la bataie. sau curse individuale pe contra atac.

    andone a fost laudat pt. ca venea in spate, facea si faza de aparare, isi lua mingi singur, pe care nu mai avea puterea sa le care pana la gol.. de aia a si fost scos, era terminat fizic. asta nu e joc de varf de careu, asa cum stie s'o faca alibec.

    alibec este un jucator de exceptie, care trebuie folosit ca varf de careu, caci asta stie el cel mai bine. are calitate.

    mental, cand tu est golgeterul campioanei tzarii, sa fi rezerva unuia din liga a doua, chiar si spaniola, sa fie a doua sau chiar a treia alegere, te cam indispune, te trage la...fumat.
    nu vi se pare ?!
    • +4 (6 voturi)    
      trebuie sa te descurci cat mai bine cu ce ai (Marţi, 14 iunie 2016, 11:15)

      andreiu [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Trebuie sa-ti castigi locul de titular jucand cat mai bine in acele cateva minute care iti sunt oferite.
      • +1 (7 voturi)    
        a facut'o (Marţi, 14 iunie 2016, 11:23)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui andreiu

        dupa parerea mea.
        da nu si dupa a celor de la gazeta stelei. partdon, gazeta sporturilor, unde din zece articole, noua sunt despre fcsb.
        daca alibec ar fi acceptat oferta si ajungea la steaua, azi ar fi avut numai laude.
        mai bine s'ar uita la chipciu, un adevarat esec, si al lui iordanescu.
        intre alibec si chipciu, doua rezerve utilizate in repriza a doua, cred ca alibec a facut ceva in teren.
        un varf nu poate juca fara mingii.
        • 0 (6 voturi)    
          p.s.: aloo, gsp ! (Marţi, 14 iunie 2016, 12:39)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          campioana romaniei este astra giurgiu, nu fcsb.:))
        • -2 (4 voturi)    
          De ce mai cititi Gazeta (Marţi, 14 iunie 2016, 12:41)

          CuriosulSef [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          mai arunc o privire pe blogul lui Tolo si atat.

          Pe cine dracu mai intereseaza fcsb si alte matrapazlucari de mafioti cretini?

          pe bune. pe vremuri eram stelist, dar acum echipa asta nu mai exista.
          • 0 (0 voturi)    
            nici io no mai citesc (Marţi, 14 iunie 2016, 12:54)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui CuriosulSef

            au citat'o si o tot citeaza, chiar si o reproduc, baietii astia de la hn.
            articolul lor este bazat pe ..gsp.
    • +4 (8 voturi)    
      hai nu mai zi (Marţi, 14 iunie 2016, 11:17)

      EccE [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      da ce psihic sensibil are dl alibec. am inteles din ce spui tu, ca trebuia bagat din minutul unu, carat pana in careul advers, sa i se aduca niste mingi la picior, toata lumea se da la o parte si dl alibec le baga el in poarta. un jucator senzational! cat despre liga a doua spania si pseudo-liga de Romania, nu mai zic..
      • +2 (6 voturi)    
        nu am zis ca este psichi sensibi (Marţi, 14 iunie 2016, 11:26)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui EccE

        mentalul si psichicul sunt lucruri diferite.
        alibec este un ex derbedeu, daca vrei, si taman d'aia, in mentalul sau, revolta este o reactie aproape normala.
        fumatul este o metoda de reprimarea revoltei, de calmare.
        daca nu esti fumator, intreaba unul :))
        • +5 (7 voturi)    
          rebelu' mamii (Marţi, 14 iunie 2016, 11:55)

          EccE [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          bine, fumator nefumator, rebel ce o fi el. n-am probleme ca fumeza, dar am vazut ce a facut in teren..adica nimic. cand i-a luat mingea de la picior un francez..se uita lung la el.."cum indraznesti ma sa imi iei mingea? cert e ca francezii au perceput scaderea presiunii in ofensiva romanie, lucru care le-a dat mai mult avant si presiune spre golul 2. macar daca alibec alerga si fara minge, tot era ceva..sa ii sperie pe aia. dar nimic, si frantzujii l-au citit imediat.
          • +3 (3 voturi)    
            asta e nivelul (Marţi, 14 iunie 2016, 12:44)

            CuriosulSef [utilizator] i-a raspuns lui EccE

            Alibec nu a miscat, si normal de fapt.

            Eu am vazut o nationala care a facut eforturi si era sa faca o surpriza cu o Franta dezorganizata.

            Sincer ma asteptam la ceva usturator, dar meciul a fost ok.
            Sa ai acum nervi ca nu au facut mai mult... e inutil, poate daca tii cu suedezii sau belgienii, dar nationala Romaniei are un repertoriu limitat de exprimare, ca sa zicem mai finut.
    • -1 (1 vot)    
      ok.....bine zis.... (Marţi, 14 iunie 2016, 13:10)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      nea puiu, uita ca e selectionerul nationalei......
  • +7 (11 voturi)    
    Lipsa de profesionalism (Marţi, 14 iunie 2016, 11:04)

    banel [utilizator]

    Trebuia sa stea pe banca, sa urmareasca meciul pentru a intelege care este raportul de forte si care va fi rolul lui cand va intra pe teren.
    Nu inteleg cum un antrenor accepta o astfel de situatie si il introduce in continuare in teren.
    • +5 (9 voturi)    
      chipciul (Marţi, 14 iunie 2016, 11:29)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui banel

      a stat pe banca, cuminte, a urmarit, a intrat, a fasait....
  • +2 (6 voturi)    
    mda (Marţi, 14 iunie 2016, 11:29)

    SoulSearcher [utilizator]

    tragea si el o liniuta in traditia inceputa de mutu acum ceva vreme...
  • +2 (6 voturi)    
    sumudica (Marţi, 14 iunie 2016, 11:33)

    nash pandelica [utilizator]

    a spus, inainte ca alibec sa ajunga la nationala, ca fumeaza.
    dar, a mai zis sumudica, ca atunci cand e in teren nu se cunoaste. la astra a jucat titular, tot meciul.
    si a mai zis, sumudica, ca piturca, cand era la nationala, era un fumator mai pasionat chiar decat alibec...
    si nu l'a impiedicat sa faca meciuri bune.
    si au mai fost si altii.
  • -1 (3 voturi)    
    e minor sau major Alibec ? (Marţi, 14 iunie 2016, 12:30)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    care-i problema ? a incalcat constitutia ?