​VIDEO Euro 2016: Anglia-Rusia 1-1/ Anglia rateaza victoria in prelungiri

Duminică, 12 iunie 2016, 9:52 Sport | Fotbal

Berezutski aduce o remiza nesperata Rusiei
Reprezentativele Angliei si Rusiei au remizat, scor 1-1, in al doilea meci din Grupa B, disputat pe stadionul Velodrome din Marsilia. Primul gol a venit abia in minutul 73, cand Eric Dier a deschis scorul pentru Anglia, dupa un sut din lovitura libera. Rusia a reusit egalarea in minutele de prelungiri, prin lovitura de cap a lui Vasili Berezutki (90+2').

​In urma acestui meci, liderul grupei ramane Tara Galilor, care a invins-o pe Slovacia, scor 2-1, in prima partida disputata a Grupei B.