CFR Cluj a surclasat-o pe CS Universitatea Craiova cu scorul de 4-0 (0-0), joi seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 13-a a fazei play-out a Ligii I de fotbal. CSMS Iasi si FC Botosani au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), joi seara, in Copou. In urma acestui esec, echipa din Banie pleaca acum cu sansa a doua la calificarea in Europa League, fiind depasita de CSMS Iasi la rezultatele directe.

Dupa o prima repriza fara goluri, craiovenii au cedat complet in partea secunda dupa ce au ramas in zece oameni, in urma eliminarii lui Achim (47), pentru al doilea cartonas galben. Golurile clujenilor au fost inscrise de Mario Camora (52), Antonio Jakolis (58, 61), Davide Petrucci (63).

In urma acestui esec, echipa din Banie pleaca acum cu sansa a doua la calificarea in Europa League, fiind depasita de CSMS Iasi la rezultatele directe.

FC CFR 1907 Cluj - CS Universitatea Craiova 4-0 (0-0), Stadion ''Dr. Constantin Radulescu'' - Cluj-Napoca

Au marcat: Mario Camora (52), Antonio Jakolis (58, 61), Davide Petrucci (63).

CSMS Iasi si FC Botosani au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), joi seara, in Copou, intr-un meci din etapa a 13-a a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Oaspetii au deschis scorul prin camerunezul Michael Ngadeu (7), dar iesenii au egalat imediat dupa pauza, prin Bojan Golubovic (46).

CSMS Iasi - AS FC Botosani 1-1 (0-0), Stadion ''Emil Alexandrescu'' - Iasi

Au marcat: Bojan Golubovic (46), respectiv Michael Ngadeu-Ngadjui (7).