VIDEO Barcelona a castigat titlul in Spania, la un punct distanta de Real Madrid. Suarez a facut tripla in ultimul meci al sezonului

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 mai 2016, 20:27 Sport | Fotbal

Luis Suarez, tripla in meciul ce a adus titlul Barcelonei
FC Barcelona a castigat, sambata, meciul din deplasare cu Granada, scor 3-0, si a cucerit al 24-lea titlu de campioana a Spaniei, dupa ce a incheiat sezonul cu un punct mai mult decat rivala Real Madrid, informeaza Mediafax.

Luis Suarez a semnat toate reusitele catalanilor, in minutele 22, 38 si 86. Uruguayanul este golgheterul campionatului Spaniei, cu 40 de goluri.

Barcelona incheie sezonul cu 91 de puncte si 112 goluri marcate in 38 de partide.

Barcelona era campioana en-titre si va disputa finala Cupei Spaniei in acest sezon (pe 22 mai cu Sevilla), dar nu poate fi trecuta cu vederea eliminarea din sferturile de finala ale Ligii Campionilor (cu Atletico Madrid).

Real Madrid a incheiat sezonul pe locul 2, cu 90 de puncte. In ultima etapa, madrilenii s-au impus in deplasare cu Deportivo la Coruna, scor 2-0, dupa dubla lui Cristiano Ronaldo (in minutele 7 si 25).

Formatia antrenata de Zinedine Zidane va disputa finala Ligii Campionilor, pe 28 mai, la Milano, cu Atletico Madrid.

Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
6596 vizualizari
  • +5 (5 voturi)
    Bravo lor (Sâmbătă, 14 mai 2016, 21:40)

Ehrendil [utilizator]

Daca Barca o sa realizeze eventul ar fi o consolare pentru acest sezon tinand cont de eliminarea suferita in sferturile ligii.
  • -19 (21 voturi)
    MDa (Sâmbătă, 14 mai 2016, 22:08)

Qwertz [utilizator]

CR7 a trecut de 50 de goluri record absolut., iar voi scrieti de canibalu Suarez...
    • +5 (11 voturi)
      Daca nu stii despre ce vorbesti (Sâmbătă, 14 mai 2016, 22:40)

darksider [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

...mai bine taci.
      Penaldo a marcat 51 de goluri in toate competiile sezonul asta si Suarez a marcat 52.
      Messi a marcat 73 de goluri in sezonul 2011/2012, de exmpli
    • +2 (8 voturi)
      canibal canibal (Sâmbătă, 14 mai 2016, 22:41)

PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui Qwertz

dar e un atacant tare bun. Barcelona are antrenament special pt el: un purcel de lapte fript două ore înainte de meci, plus calmant cînd intră pe teren, funcționează perfect!
      • -4 (4 voturi)
        poate (Duminică, 15 mai 2016, 10:53)

baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui PaulPastout

un purcel crud, ai vrut sa zici...
        Nu-i asa de usor (Luni, 16 mai 2016, 5:08)

Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui PaulPastout

Purcelul de lapte trebuie tinut la cuptor macar vreo patru ore ca sa se patrunda - vorbesc din experienta :-)
    • -3 (5 voturi)
      Tii cu FCSB si esti pesedel, nu-i asa ? (Duminică, 15 mai 2016, 18:31)

Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

Evident ca esti "realist" !
  • -2 (12 voturi)
    au câștigat (Sâmbătă, 14 mai 2016, 22:17)

PaulPastout [anonim]

un campionat de trei echipe, adică ei, Real și Atletico...
    Vindem tot fotbalul european la ruși, chinezi, thailandezi, ceva miliardari excentrici americani, și avem competiție... fuck!
    • +2 (6 voturi)
      Mai bine un campionat de 3 echipe (Duminică, 15 mai 2016, 21:56)

Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui PaulPastout

decat unul de 0 (zero) echipe!
  • +1 (3 voturi)
    Sa nu-mi fie luat in nume de rau dar e exact (Duminică, 15 mai 2016, 18:40)

Susufler0 [utilizator]

ca la Opera noastra. Vrem spectatori, il tinem pe Kobborg. Nu vrem , il punem pe Tugearu sa faca si coregrafia si regia si sa si danseze, chit ca are 70 de ani.
    Asa si in fotbal. Vrem sa ne uitam la meci ca si cum ar fi regizat si interpretat de staruri, ii platim pe Messi, Suarez, Neymar,etc. Nu...atunci, ne uitam la Viitorul
    Pandurii si la cine-or mai juca pe la noi !