Liga I Astra -Dinamo 4-2/ In stil de campioana

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 2 mai 2016, 22:34 Sport | Fotbal

Campionii
Astra Giurgiu si-a respectat blazonul si a castigat partida cu Dinamo Bucuresti, scor 4-2, chiar daca elevii lui Sumudica erau deja campioni dupa ce Steaua nu a reusit sa castige ieri. A fost un nou meci mare reusit de Alibec, care a marcat si a pasat decisiv.

Dinamo a dominat prima repriza si a condus cu 2-1 la pauza prin golurile marcate de A. Palici (min 16) si V. Lazar (min 42). Astra a marcat prin Maranhao in minutul 31, iar acuzele din tabara stelista ca giurgiuvenii nu vor mai fi motivati sa joace, iar Dinamo se va impune usor, prindeau contur.

A urmat insa o repriza umitoare pentru elevii lui Sumudica, condusi magistral de un Alibec in mare forma. Astra a reusit sa marcheze de 3 ori si a ratat alte ocazii mari pana in finalul meciului. Alibec a egalat in minutul 48, iar apoi s-a remarcat tanarul Alex Ionita care a reusit o dubla (min 56 si 64).

Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
2839 vizualizari
  • +2 (6 voturi)
    nu cred ca va mai.. (Luni, 2 mai 2016, 23:18)

exilatul [utilizator]

exista peste 3 ani aceasta echipa de la giurgiu....si asta pt ca ca si escrocul de la urziceni, niculae va vinde jucatorii pt ca acum o sa aiba alte "cheltuieli" cu ..iubita...
    • +1 (3 voturi)
      nici eu (Marţi, 3 mai 2016, 1:17)

ametitu [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

Un an mai rezista, cit mai sta niculae la puscarie. Vor lua niste banuti in liga campionilor si apoi "pa , la revedere".
      Se pare ca e mai bine cu patronul in parnaie. E al doilea an consecutiv cand campionatul este castigat de o echipa cu patronul pitulat.
      Ar fi interesant ce parere are CSJ despre cistigatoarea de anul viitor. Le-as recomanda sa extinda cerinta pina la inclusiv locul trei. Avem de unde.

tecumseh [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

nu merge aia cu "mai vindem o stana mai luam 2 jucatori"
  • +4 (6 voturi)
    Victorie pe merit (Luni, 2 mai 2016, 23:28)

Ehrendil [utilizator]

In acest meci astralii s-au impus pe merit si de altfel si titlul a fost unul cucerit pe merit.