​VIDEO Liverpool - Borussia 4-3/ Revenire senzationala a cormoranilor - Echipa lui Jurgen Klopp se califica in semifinale

Vineri, 15 aprilie 2016, 7:28 Sport | Fotbal

Liverpool vs Dortmund
Suporterii lui Liverpool au avut parte de o noua revenire senzationala din partea favoritilor, formatia de pe Anfield intorcand soarta disputei cu Borussia Dortmund, din sferturile Europa League. Condusi cu 3-1 in prima parte a reprizei secunde, cormoranii s-au impus cu 4-3, reusind astfel sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei.

Au marcat: Origi (48'), Coutinho (66'), Sakho (78') si Lovren (90+1') pentru gazde, respectiv Mkhitaryan (5'), Aubameyang (9') si Reus (57') pentru germani.

In mansa tur, la Dortmund fusese 1-1.

Liverpool a mai reusit o revenire incredibila si in 2005, in finala Champions League. AC Milan conducea cu 3-0 la pauza, dar cormoranii au egalat, au trimis meciul la penaltiuri, acolo unde s-au impus si au castigat trofeul cu numarul cinci din palmares.

Rezultatele serii:

Liverpool
- Borussia 4-3
Sevilla - Bilbao 1-2 (Sevilla s-a calificat dupa penaltiuri, scor 5-4)
Sahtior - Braga 4-0
Sparta Praga - Villarreal 2-4

S-au calificat in semfinale: Liverpool, Sevilla, Sahtior si Villarreal.

Rezumatul partidei Liverpool - Borussia:

26470 vizualizari

• +4 (10 voturi)
    Fantastic,Superb ireal (Vineri, 15 aprilie 2016, 9:37)

shuly [utilizator]

Pentru astfel de meciuri esti suporter de fotbal.Imi este dor de atmosfera de pe Ghencea din anii trecuti si de atmosfera de la meciul din Uefa dintre Steaua si Rapid.Ce ani frumosi pentru fotbalul romanesc care acum este o rusine.