Real Madrid s-a calificat spectaculos in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, marti seara, dupa ce a invins formatia germana VfL Wolfsburg cu scorul de 3-0 (2-0), prin hat-trick-ul lui Cristiano Ronaldo, pe ''Santiago Bernabeu'', in mansa secunda a sferturilor de finala, anunta Agerpres.

Champions LeagueFoto: Reuters

Real Madrid a reusit o remarcabila ''remontada'' dupa catastrofa din tur (0-2) si s-a calificat pentru a sasea oara consecutiv in penultimul act al competitiei.

Eroul serii a fost Cristiano Ronaldo, care a reusit o tripla de senzatie (16, 17, 77).

Manchester City s-a calificat in premiera in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, marti seara, pe teren propriu, in urma victoriei cu scorul de 1-0 (0-0) in fata formatiei Paris Saint-Germain, in mansa secunda a sferturilor.

Belgianul Kevin De Bruyne (76) a marcat golul victoriei si al calificarii, dupa 2-2 in tur, dar ''cetatenii'' au ratat si un penalty, prin Aguero (30).

In primul meci, PSG irosise o lovitura de pedeapsa, prin Ibrahimovic. Golul lui De Bruyne a fost de fapt singurul sut pe poarta expediat de formatia engleza.