​Champions League: Dubla lui Suarez o tine in viata pe Barca (2-1 cu Atletico); Bayern, succes cu 1-0 in fata Benficai

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 5 aprilie 2016, 23:50 Sport | Fotbal

Champions League
Atletico Madrid i-a facut inca o data viata grea Barcelonei, echipa lui Diego Simeone fiind invinsa la limita, scor 2-1, de catalani, in mansa tur din sferturile Champions League. Fernando Torres a fost inger si demon pentru "Atleti": dupa ce a deschis scorul in minutul 25, atacantul a fost eliminat pentru doua cartonase galbene (35'). Luis Suarez a readus-o la viata pe Barca, dubla atacantului din Uruguay stabilind invingatoarea. In cealalta partida a serii, Bayern s-a impus cu 1-0 pe "Allianz Arena" in fata celor de la Benfica Lisabona.

Rezultatele serii:

Barcelona - Atletico Madrid 2-1

(Suarez '63, '74 - Torres '25)

Bayern Munchen - Benfica 1-0
(Vidal '2).

Partidele retur vor avea loc pe 13 aprilie, pe "Vicente Calderon" (Madrid), respectiv "Estádio da Luz" (Lisabona).

Se vor disputa miercuri, de la ora 21:45

PSG - Manchester City
Wolfsburg - Real Madrid

*Ambele partide vor putea fi urmarite in direct in Romania pe Dolcesport.

2912 vizualizari

• -11 (11 voturi)
    fotbal asasinat (Marţi, 5 aprilie 2016, 23:57)

andrei1245 [utilizator]

barcelona e ca steaua inainte de 89 cand lua toti jucatorii buni.

asta nu e fotbal!

rusine pentru cei de la atletico! sa fii profesionist si sa faci pe tine pe teren! non combat total din partea atletico!
    • +9 (9 voturi)
      La fel sunt si Real Madrid, PSG, M. City (Miercuri, 6 aprilie 2016, 0:50)

Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui andrei1245

si chiar Bayern . Cum sa nu fie fotbal ? E chiar fotbal-spectacol. In ceea ce o priveste pe Atletico, asta e stilul ei, impus de antrenorul ei Diego Simeone, un fost mare mijlocas defensiv argentinian.
      • -1 (1 vot)
        ce fotbal spectacol (Miercuri, 6 aprilie 2016, 22:58)

andrei1245 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

mai baiatule, cand cei de la atletico respingeau mingile din 16 fara adresa? tu intelegi ceva din jocul asta sau te ai zapacit de la jocurile pe calculator?
  • +3 (9 voturi)
    Titlul articolului : o lozinca nepotrivita ! (Miercuri, 6 aprilie 2016, 0:34)

Susufler0 [utilizator]

Pai Barca e echipa care sa nu poata intoarce in deplasare o infrangere cu 1-0 sau un egal cu Atletico Madrid ? Stimate redactor sportiv, problema care se pune acum este alta : mai are vreo sansa Atletico Madrid, care in treacat fie spus, a pierdut toate meciurile disputate cu Barca in sezonul asta, atat in campionat cat si in cupa ? Deci , cred ca titlul ar trebui sa fie altul : "Barca a recuperat si a repus-o pe Atletico
    pe locul ei, acela de challenger.
    • +4 (8 voturi)
      Pe aceeasi logica era si Gradinescu aseara (Miercuri, 6 aprilie 2016, 7:14)

MasP [anonim] i-a raspuns lui Susufler0

La 1-0 pentru Atletico, cand mai erau vreo 60 de minute de joc, Emil o tot tinea langa ca este improbabil daca nu chiar imposibil ca Barca sa dea gol pana la sfarsitul meciului. Iar in a doua repriza pe acelasi ton, considera ca daca Atletico scapa din atacul Barcei, are sanse sa scape fara gol pana la sfarsit . Omule, era minutul 55. Aveam impresia ca a vazut prima data un meci al Barcelonei. Cine se uita la meciurile din campionat, stie ca Barca intotdeauna joaca prost prima repriza sau inceptul meciului. Barca poate da , nu un gol , ci 2 goluri in ultimele 5 minute al meciului. Atletico a fost norocoasa cu rezultatul de 2-1. La 3-1 sansele ei erau foarte mici. Astfel, putem vedea un meci interesant si in retur in care Barca are clar prima sansa pentru ca un singur gol o califica in proportie de 99%.
  • -3 (7 voturi)
    Protejata (Miercuri, 6 aprilie 2016, 10:09)

Gotal [utilizator]

De ce in meciurile in care Barca nu se descurca e protejata de arbitri?! Torres ia meritat 2 galbene rapid. Faza urmatoare: faul identic facut de Busquets fara a primi un cartonas. El fiind pasibil de suspendare datorita cartonaselor cumulate. Iar atacantul din Uruguay cred ca e jucatorul cel mai murdar pe care l-am vazut. Atat sambata cat si ieri l-am vazut lovind adversari intentionat. Cu mentiunea ca ieri nu a luat nici macar galben desi a lovit de 2 ori fara minge. In prima repriza pe Juanfran, iar in a doua pe Felipe. Ca apoi sa dea golul victoriei.