VIDEO Barcelona - Atletico Madrid 2-1/ Oaspetii au terminat meciul cu doi eliminati

Sâmbătă, 30 ianuarie 2016, 19:08 Sport | Fotbal

Barca, victorie cu rivala Atletico Madrid
Barcelona a castigat la limita, scor 2-1, derbiul cu Atletico Madrid, disputat pe Camp Nou. Oaspetii au condus cu 1-0, dar catalanii au intors rezultatul pana la pauza. Echipa pregatita de Diego Simeone a terminat partida cu doi jucatori eliminati.

Au marcat: Messi (30') si Suarez (38') pentru catalani, respectiv Koke (10') pentru madrileni.

Oaspetii au terminat disputa de pe Camp Nou cu doi eliminati: Filipe Luis a vazut rosu direct pentru un fault asupra lui Messi in minutul 44, iar Godin a fost trimis mai repede la vestiar dupa ce a primit doua cartonase galbene (al doilea in minutul 65).

1 Barcelona 51 puncte (21 partide)
2 Atletico Madrid 48 (22 partide)
3 Real Madrid 44 (21 partide)
4 Villarreal 41 (21 partide) etc.

Vezi aici rezumatul partidei Barcelona vs Atletico Madrid:

Citeste pe Stirile Pro Tv

Prima vizita in strainatate a ducelui si ducesei de Cambridge, cu ambii copii. De ce a ingenuncheat premierul Canadei

Ducele si ducesa de Cambridge si copiii lor: George si Charlotte, au ajuns in Canada, in prima vizita in strainatate in formula de 4. Daca printul George este deja la al doilea turneu in strainatate, dupa Australia, pentru surioara lui de 16 luni e prima oara cand pleaca atat de departe de casa.