Adrian Mutu, aproape de o revenire in Liga 1: Negociaza cu ASA Targu Mures

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 17 ianuarie 2016, 16:58 Sport | Fotbal

Adrian Mutu
Foto: HotNews / DP
Ajuns la 37 de ani, Adrian Mutu spera la o revenire in Liga 1, atacantul aflandu-se in negocieri cu ASA Targu-Mures, informeaza Digisport. Liber de contract dupa despartirea de Pune City din India, atacantul vrea sa aiba evolutii care sa-l aduca in vederile lui Anghel Iordanescu pentru o posibila convocare pentru Euro 2016.

"Sunt negocieri cu el, asa e", a confirmat Bogdan Mara, presedintele celor de la ASA, la Digisport.

Mutu are 35 de goluri la echipa nationala a Romaniei, fiind pe primul loc in clasamentul marcatorilor, alaturi de Gica Hagi. Jucatorul a anuntat in mai multe randuri ca si-ar dori sa fie convocat pentru Euro 2016, iar printr-un transfer la o echipa din Liga ar putea sa fie mai aproape de aceasta tinta.

Adrian Mutu a evoluat in Liga 1 pentru FC Arges, Dinamo si Petrolul.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Dezvaluiri cutremuratoare din partea unui membru ISIS: "Ne faceau cadou sclave sexuale, pentru loialitatea noastra"

Abu Al-Mughaira Al-Muhajer, un fost membru ISIS, care a fost capturat in orasul Alep, Siria, sustine ca gruparea terorista le oferea membrilor sai sclave sexuale pentru loialitatea de care dadeau dovada.
1538 vizualizari
  • +5 (5 voturi)    
    ......... (Duminică, 17 ianuarie 2016, 17:05)

    ak33 [utilizator]

    cand te ajunge foamea.........
  • +7 (7 voturi)    
    Tot negociază Mutu! (Duminică, 17 ianuarie 2016, 17:35)

    mircea [anonim]

    De la atâta negociat,a uitat cum se joacă fotbal.Sa specializat în cârciumi și curve.Dar și jurnaliștii sunt neserioși.Tot pupându-l pe Mutu,l-au încurajat la rele.Sincer,cine se mai încurcă cu Mutu?Mutu în loc să ajungă la stadion ajunge la cârciumă și se bate cu chelnerii.Nu mai insistați.Mutu a încetat demult să mai fie fotbalist.Sunt destui fotbaliști tineri serioși care pot fi speranțe pentru fotbalul românesc.Mutu numai poate fi.
    • +5 (5 voturi)    
      ilustrare (Duminică, 17 ianuarie 2016, 18:08)

      CRMS [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Mutu e perfecta ilustrare a zicalei romanesti : "S-a nascut talent si-a murit speranta"
    • -3 (3 voturi)    
      la fel eterna razvarza Marica (Duminică, 17 ianuarie 2016, 19:06)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      mafiotii il vor neaparat titular la nationala.
  • 0 (2 voturi)    
    pase (Duminică, 17 ianuarie 2016, 18:44)

    vali [anonim]

    credeam ca merge sa i dea pasa inapoi lui Sepsi... dar acum m am documentat si Sepsi e bine prion Germania dupa ultimele informatii.
  • +1 (1 vot)    
    Bine (Duminică, 17 ianuarie 2016, 19:43)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Ce le lipseste la unii este modestia si decenta iar aceste insusiri nu pot fi mimate ..ghiorlanu asta mai bine s-ar pocai
  • 0 (0 voturi)    
    Mutu si ASA (Duminică, 17 ianuarie 2016, 21:04)

    LEC [anonim]

    Probabil ca Mutu trebuie sa plateasca bani la ASA
    ca sa-l puna sa joace !