Louis van Gaal recunoaste ca pana si el a fost plictisit de cateva meciuri anoste jucate de Manchester United

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 12 ianuarie 2016, 13:46 Sport | Fotbal

Van Gaal, inca antrenor la Manchester United
Chiar si Louis van Gaal a fost “foarte plictisit” privind meciurile plictisitoare jucate de Manchester United in acest sezon, a admis managerul olandez.

United si-a instrainat o parte a fanilor sai cu o serie de evolutii soporifice, scrie Reuters, si a fost huiduita la pauza in victoria obtinuta sambata in FA Cup impotriva Sheffield United.

Multi suporteri au parasit arena in repriza a doua, iar fostul mijlocas Paul Scholes a spus ca jucatorii si antrenorul pareau “plictisiti” in timpul meciului.

Van Gaal a admis, in declaratiile facute inaintea intalnirii din campionat cu Newcastle United ca si el considera ca unele performante ale echipei au fost anoste.

“Sunt meciuri de care ma bucur foarte mult”, a spus olandezul, dand exemplul meciului cu Chelsea, care a fost spectaculos, in ciuda faptului ca s-a terminat 0-0.

“Sunt insa si meciuri cand sunt foarte plictisit sau furios pentru ca nu dezorganizam apararea adversarilor nostri, dar acesta este fotbalul”, a declarat van Gaal.

VIDEO Pagubiti in noaptea nuntii. Cum au ramas fara bani doi tineri din Sibiu, chiar dupa petrecere

Nunta de vis s-a transformat in nunta de cosmar pentru doi tineri din judetul Sibiu. Hotii le-au furat din casa toti banii primiti in dar, in timp ce mirii si cativa invitati continuau petrecerea a doua zi dupa marele eveniment.
913 vizualizari
    rade ciob de oala sparta.... (Marţi, 12 ianuarie 2016, 14:42)

bancher [utilizator]

Pai van Gaal vorbeste de meciuri anoste? El, care este antrenorul Olandei, tara care a tocmai a ratat in premiera calificarea la Campionatul European? Hai ca ma ia rasul....meciurile Olandei au fost la fel de anoste si de paguboase ca ale lui Manchaster United.