Liga I: FC Viitorul - Steaua 0-1 / A doua victorie pentru Reghecampf

de Mircea Barzoi     HotNews.ro
Luni, 14 decembrie 2015, 23:00 Sport | Fotbal

Formatia Steaua a invins, luni, in deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Viitorul, in ultimul meci al etapei a XXII-a a Ligii I, singurul gol al partidei fiind marcat de Jugurtha Hamroun, in minutul 3, anunta Mediafax.

Hamroun a marcat dupa o pasa a lui Varela.

Din minutul 60, Steaua a jucat cu un om mai putin, dupa eliminarea lui Paul Papp.

FC Viitorul: Buzbuchi - Benzar, Hodorogea, Mitrea, Boli - Achim, Nedelcu (Ganea '66), Filip - Nicolita (I. Hagi '76), Cernat, Aganovic (Chitu '46). Antrenor: Gheorghe Hagi

Steaua: Nita - Papp, Varela, Tosca, Guilherme - Filip, Breeveld (Alcenat '67), Sulley (Tudorie '90+3) - Popa, Tade, Hamroun (Tahar '78). Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Cartonase galbene: Nicolita '18, Mitrea '66 / Filip '18, Hamroun '20, Breeveld '54, Papp '55, '60

Cartonas rosu: Papp '60

Meciul a fost arbitrat de Alexandru Tudor, ajutat de asistentii Vasile Marinescu si Valentin Avram. Arbitru de rezerva a fost Horia Gabriel Mladinovici, iar observatori Irina Mirt si Catalin Popa.

2026 vizualizari

• +1 (3 voturi)
    au fotbal au (Luni, 14 decembrie 2015, 23:07)

levierul [utilizator]

bagati-i in parnaie mai repede pe toti. Locul lor e acolo: ca atitudine, ca bani furati de pe la consilii locale, ca tot!