Gigi Becali a anuntat ca Reghecampf este noul antrenor al echipei Steaua

de A. Florea     HotNews.ro
Joi, 3 decembrie 2015, 1:05 Sport | Fotbal

Laurentiu Reghecampf
Foto: Facebook
Finantatorul gruparii ros-albastre, Gigi Becali a anuntat, miercuri seara, ca Laurentiu Reghecampf, in prezent sub contract cu echipa de fotbal bulgara Litex Loveci, va fi noul antrenor al formatiei Steaua, dupa demisia lui Radoi, scrie Agerpres.

"De maine, de la ora 10, la antrenamentul din Mogosoaia va fi Reghecampf cu tot staff-ul sau. M-am inteles cu el. E sub contract, dar nu a putut refuza oferta mea. Am convenit cu el sa nu dam detalii din contract", a declarat finantatorul gruparii pentru Digi SPort.

Becali a explicat ca, dupa demisia lui Mirel Radoi, a preferat sa aduca un antrenor pe care-l cunoaste. Laurentiu Reghecampf a antrenat anterior Steaua in perioada 2012-2014, castigand de doua ori titlul, dar si o data Supercupa Romaniei. Tehnicianul il va inlocui la conducerea echipei pe Nicolae Dica, care a fost interimar pentru doar un meci, imediat dupa demisia lui Mirel Radoi.























4282 vizualizari

  • -2 (6 voturi)    
    MA (Joi, 3 decembrie 2015, 1:22)

    Tolontan [anonim]

    ma doare-n p00la
  • +5 (5 voturi)    
    nuuuu (Joi, 3 decembrie 2015, 2:50)

    kal [anonim]

    Iar o s-o vedem non-stop pe Ana Maria Prodan ! Heeeeeeelllppppp !
    • -1 (1 vot)    
      Che? (Joi, 3 decembrie 2015, 9:57)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui kal

      Halep?!?!
  • +6 (6 voturi)    
    Iata ca vine "marele salvator"!!! (Joi, 3 decembrie 2015, 4:27)

    gigiN [utilizator]

    Reghecampf sau nevasta-sa ?!?!?!
  • +4 (6 voturi)    
    fcsb si nu steaua! (Joi, 3 decembrie 2015, 9:13)

    razu [anonim]

    Din cate stiu exista o hotarare definitiva a instantelor judecatoresti prin care este interzisa folosirea numelui de "steaua", in consecinta nu inteleg de ce presa continua sa foloseasca acest nume si nu "fcsb". eu cred ca daca nu este o scapare a autorului, atunci se foloseste cu rea credinta, iar organele statului ar trebui sa ia masuri in regim de urgenta.
    multumesc.
    • +2 (2 voturi)    
      Pentru că așa e la noi (Joi, 3 decembrie 2015, 12:16)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui razu

      În cazul Craiova, deși nicio instanță nu a decis că ”Universitatea Craiova” e marca lui Mititelu (nici n-ar avea cum, de altfel), toți ziarișii lui pește se încăpățânează să o numească CSU Craiova. La FCSB însă, deși există decizie judecătorească și, mai mult, chiar ei și-au scris pe autocar și pe tricouri FCSB, aceiași ziariști ai lui pește spun Steaua, că, deh, e echipa poporului.
  • +3 (7 voturi)    
    HN de ce insistati (Joi, 3 decembrie 2015, 10:43)

    Hans Metter [utilizator]

    cu stirile din fotbal (mai ales asta local)?! eu personal nu inteleg. Nu cred ca cititorul de HN are profil de fan al fenomenului fotbalistic din Romania... genul asta de persoane (sa nu le zic altfel) au alte surse de informare, unde pot citi analize de sute de pagini cu privire la revenirea lui reghe sau alte ineptii (mereu m-am mirat cum poti scrie atat de mult despre nimic).

    Fotbalul Romanesc = mizerie - cu care categoria voastra de cititori nu cred ca se identifica
    Fotbalul
  • 0 (0 voturi)    
    Blaturi (Joi, 3 decembrie 2015, 18:23)

    verid [utilizator]

    Se reface tripleta Becacali,Reghe,Meme. Sa vedem daca mai merge . In rest ce sa spun? Singura echipa unde a avut rezultate a fost actuala FCSB. In rest ,zero barat.