VIDEO AC Milan, cu greutate in optimile Cupei Italiei - Victorie dupa prelungiri cu Crotone (liga a doua)

Miercuri, 2 decembrie 2015, 10:59 Sport | Fotbal

Milan, victorie cu Crotone
AC Milan s-a calificat in optimile Cupei Italiei la fotbal, dupa ce a invins, scor 3-1, pe Crotone, din liga a doua. Dupa 90 de minute, scorul a fost egal, 1-1, Milan avand nevoie de prelungiri pentru a face diferenta.

Au marcat: Luiz Adriano '47, Bonaventura '105 si Niang '115 pentru Milan, respectiv Budimir '68 pentru Crotone.

La Crotone, Mihai Balasa a fost integralist si a fost avertizat cu galben, in timp ce Adrian Stoian a evoluat incepand cu minutul 67.

In optimi, Milan se va duela cu Sampdoria Genova.