Astra Giurgiu s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, in urma victoriei, scor 4-3 (3-0, 3-3), dupa prelungiri, obtinuta in fata FC Brasov (Liga a II-a), in optimile competitiei, giurgiuvenii reusind sa se impuna cu un gol in minutul 118, dupa ce au condus cu 3-0 si au fost egalati.

Cupa RomanieiFoto: Hotnews

Pentru FC Brasov au marcat Matei '67, '90 si Olteanu '88, iar pentru Astra au inscris Tembo '17, Budescu '28, Ionita '35 si Dandea '118.

Din minutul 100, FC Brasov a evoluat cu un jucator mai putin, dupa ce Marius Matei a fost eliminat.

CSMS Iasi s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins, in deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Concordia Chiajna.

Pentru CSMS Iasi au marcat Badic '50 si Frasinescu '70, in timp ce pentru Concordia a inscris Rasdan '27.

ACS Poli Timisoara s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Petrolul Ploiesti, in optimile competitiei.

Pentru ACS Poli au marcat Hernandez '40 (penalti) si Canu '83, in timp ce pentru Petrolul a inscris Velasco '70.

Petrolul a evoluat cu un jucator mai putin din minutul 45, cand a fost eliminat Ropotan.

Partidele SC Bacau - ASA Targu Mures, FC Viitorul 2 - CFR Cluj si CS Pandurii Targu Jiu - Dinamo sunt programate miercuri, iar meciurile FC Viitorul - FC Botosani si FCM Baia Mare - Steaua se disputa joi.