CFR Cluj a invins-o pe ACS Poli Timisoara cu scorul de 2-1 (2-0), vineri seara, in deplasare, intr-o partida din etapa a 15-a a Ligii I de fotbal, in timp ce CSMS Iasi a pierdut acasa cu Concordia Chiajna.

Clujenii s-au impus prin golurile marcate de portughezul Felipe Nascimento (16), cu un sut din afara careului, si de spaniolul Cristian Lopez (42), care a indeplinit o simpla formalitate, la pasa lui Bryan Nouvier. Golul banatenilor a fost reusit de spaniolul Javier Hernandez (90).

Iasi - Concordia

Unicul gol al partidei de la Iasi a fost marcat de Bruno Madeira, in minutul 64.

In minutul 86, de la gazde a fost eliminat Ionut Voicu, dupa ce a primit doua cartonase galbene. In minutul 90+4, a fost eliminat si Ciobanu, de la Concordia Chiajna.