VIDEO Romanul Claudiu Keseru a marcat pentru Ludogoret Razgrad, in derby-ul cu Levski Sofia

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 19 octombrie 2015, 8:47 Sport | Fotbal

Claudiu Keseru
Atacantul roman Claudiu Keseru a marcat golul echipei Ludogoret Razgrad, care a terminat la egalitate, 1-1, cu Levski Sofia, duminica, in deplasare, intr-o partida din etapa a 12-a a campionatului de fotbal al Bulgariei, transmite Agerpres.

Levski a deschis scorul prin fundasul Jivko Milanov (ex-FC Vaslui), in min. 39, dar campioana a egalat dupa pauza, prin Keseru (60), din lovitura libera.

Levski Sofia-Ludogorets 1-1. Min 60...

Posted by Claudiu Keşerü on Sunday, 18 October 2015

Toti cei trei romani au fost titulari la Ludogoret, Cosmin Moti si Keseru au bifat toate minutele, iar Andrei Prepelita a fost schimbat in minutul 58.

De acest egal a profitat Litex Loveci, echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, victorioasa cu 2-0 la Montana.

In clasament, Litex este lider, cu 22 puncte, urmata de Levski, tot 22 p, Ludogoret, 21 p, Cerno More Varna, 18 p, Beroe Stara Zagora, 17 p (11 j), etc.

Claudiu Keseru este golgheterul la zi al campionatului de la sud de Dunare, cu 6 reusite, urmat de Martin Kamburov (Lokomotiv Plovdiv) si Danilo Moreno (Litex), cate 5 goluri fiecare, etc.

1440 vizualizari

Mda... (Luni, 19 octombrie 2015, 9:31)

Tescovin [utilizator]

Pentru Națională nu era în stare să bage mingea în poarta goală nici de dincolo de linia porții.
    Vai de noi...cat de jos am ajuns (Luni, 19 octombrie 2015, 11:23)

bancher [utilizator]

am ajuns sa ne bucuram ca un roman a dat gol in campionatul Bulgariei...unde sunt zilele cand Hagi inscria pt Real Madrid?