Atacantul roman Claudiu Keseru a marcat golul echipei Ludogoret Razgrad, care a terminat la egalitate, 1-1, cu Levski Sofia, duminica, in deplasare, intr-o partida din etapa a 12-a a campionatului de fotbal al Bulgariei, transmite Agerpres.

Claudiu KeseruFoto: HotNews / DP

Levski a deschis scorul prin fundasul Jivko Milanov (ex-FC Vaslui), in min. 39, dar campioana a egalat dupa pauza, prin Keseru (60), din lovitura libera.

Levski Sofia-Ludogorets 1-1. Min 60...

Posted by Claudiu Keşerü on Sunday, 18 October 2015

Toti cei trei romani au fost titulari la Ludogoret, Cosmin Moti si Keseru au bifat toate minutele, iar Andrei Prepelita a fost schimbat in minutul 58.

De acest egal a profitat Litex Loveci, echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, victorioasa cu 2-0 la Montana.

In clasament, Litex este lider, cu 22 puncte, urmata de Levski, tot 22 p, Ludogoret, 21 p, Cerno More Varna, 18 p, Beroe Stara Zagora, 17 p (11 j), etc.

Claudiu Keseru este golgheterul la zi al campionatului de la sud de Dunare, cu 6 reusite, urmat de Martin Kamburov (Lokomotiv Plovdiv) si Danilo Moreno (Litex), cate 5 goluri fiecare, etc.