Echipa Concordia Chiajna s-a calificat in semifinalele Cupei Ligii Adeplast, dupa ce a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formatia ASA Targu Mures, in sferturile de finala ale competitiei, anunta Mediafax.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat in proprie poarta de Balaur, in minutul 37. Purece a executat un corner de pe partea dreapta, Viciu a scapat balonul, iar acesta l-a lovit in cap pe Balaur si a intrat in poarta.

In minutul 18, N'Doye (ASA Targu Mures) a ratat penaltiul acordat de arbitrul Adrian Cojocaru pentru un fault in careu comis de Bruno Madeira asupra lui Voiculet.

Concordia Chiajna: Iacob - Barboianu, Mamele, Tincu, Bucurica - Giurgiu (S. Pana '85), Bruno Madeira - Gradinaru, Purece (Sirghi '90+3), Lazar - Raducanu (Pena '71). Antrenor: Cornel Talnar.

ASA Targu Mures: Viciu - Golanski, Ivan Gonzalez, Balaur, Velayos - Gorobsov, N'Doye - Hanca, Voiculet (Brandan '80), Louis Pedro (Romario '62) - Axente (Manolov '68). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Cartonase galbene: Gradinaru '88 / Brandan '83, Gorobsov '87.

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) - Vladimir Urzica, Mircea Orbulet (asistenti) - Robert Dumitru (rezerva).

Observatori: Alexandru Deaconu, Marcel Vasile.