FC Viitorul a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-0), echipa Concordia Chiajna, intr-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, in care oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 19, scrie Mediafax.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Fl. Tanase '5 (penalti), Nedelcu '38 si Chitu '88. Pentru Concordia a inscris Serediuc '74.

In minutul 19, de la Concordia Chiajna a fost eliminat Bruno Madeira, dupa primirea celui de-al doilea cartonas galben. In minutul 50, Ianis Hagi a ratat un penalti acordat pentru un hent in careu comis de Constantinescu.

1-0: Tanase a deschis scorul dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Ion la Nedelcu.

2-0: Nedelcu a inscris cu un sut de la aproximativ 30 de metri.

2-1: Serediuc a marcat cu un sut din careu, dupa o pasa de la Pena.

3-1: Chitu a stabilit scorul final cu un sut la coltul scurt.

FC Viitorul: Rimniceanu - Benzar (Nicolita '54), Hodorogea, Mitrea, Cr. Ganea - I. Filip, Nedelcu, R. Marin - I. Hagi (Gavra '64), Aganovici, Fl. Tanase (Chitu '46). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Concordia Chiajna: Matache - Barboianu, Tincu, Bruno Madeira, Bucurica (Vagner '59) - L. Ion - Purece, M. Cristescu, Giurgiu, M. Constantinescu (Serediuc '53) - Tira (Pena '46). Antrenor: Marius Baciu.